Jen na pár hodin klesla rtuť teploměru pod bod mrazu a na Mladoboleslavsku se začaly dít věci, při kterých šlo o život. Nejdramatičtější situace byla na 39. kilometru dálnice u Pískové Lhoty. Při hromadné nehodě se tam postupně srazilo osm vozidel. Jeden člověk utrpěl těžká zranění a musel pro něj přiletět vrtulník letecké záchranné služby.

Bolestivě však bylo také v ulicích Mladé Boleslavi. Přestože na silnice a chodníky brzy vyrazily posypové vozy, úrazům se zabránit nepodařilo. Kdo měl to štěstí, že upadl tak šikovně, že poté odešel po svých, mohl si v duchu gratulovat. Ne všichni totiž takové štěstí měli.

Kolem půl druhé ráno upadl na zledovatělém chodníku poblíž autobusové zastávky Nový hřbitov v Mladé Boleslavi cizinec. Přitom si ale zlomil kotník. Na zmrzlé a sněhem zaváté cestě ležel několik minut. Nakonec na sebe upozornil kolem projíždějící hlídku městské policie. "Pán nebyl schopný další chůze, tak jsme mu pomohli dostat se na lavičku a poté zavolali záchrannou službu," řekl na místě zasahující strážník.

Posádka rychlé zdravotnické pomoci jej poté převezla k dalšímu ošetření do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice.

Během noci, co Boleslavsko zasáhlo sněžení a nepříjemný mráz, museli dopravní policisté vyjíždět k deset dopravním nehodám. "V pěti případech za nimi stála nepřiměřená rychlost," uvedl pro Boleslavský deník policejní mluvčí Ladislav Mareš. Škoda na vozidlech je odhadnuta na téměř 800 tisíc korun. Jedna osoba při karambolech utrpěla těžké zranění, jedna pak zranění lehké.