Opravdovou zajímavostí se může pyšnit nově zrekonstruované boleslavské náměstí. Umělé koryto imitující řeku Jizeru na náměstí zdobí kovové vrby.

Jedná se o konstrukce připomínající strom, doplňující vodní kaskádu. Navíc se jedná o zábavné umělecké dílo, se kterým se můžete s rodinou nebo přáteli pěkně pobavit. Uvnitř každé konstrukce je totiž mikrofon a reproduktor.

„Pokud do vrby něco namluvíte, další vrba prozradí, co jste do ní řekli. Fígl je ale v tom, že to nemusí být vždy vrba, která je hned v sousedství – ten, kdo si chce poslechnout váš vzkaz, tak musí nejprve najít vrbu, která vše prozradí. Stačí použít tlačítka, která každý na vrbě najde,“ vysvětluje stavbyvedoucí Jaroslav Michal.

Kovové vrby jsou navíc za tmy nádherně nasvícené a dokreslují tak zcela novou atmosféru Staroměstského náměstí. A jak to bude se zelení? „Na náměstí již žádné další stromy nemohou být vysazeny, a to na základě doporučení památkářů. Na jaře však zde budou umístěny květináče s kvetoucími květinami, které zkrášlí místo mezi fontánou a morovým sloupem,“ dodává mluvčí města Hana Koišová.