Taková koncentrace vyznavačů jedné stopy se snad nevidí ani na aktuálním Giro d’Italia. V Mladé Boleslavi se v sobotu uskutečnil závod v rámci kampaně Kolo pro život, aktuální díl se jmenoval Mladá Boleslav Tour Škoda Auto.

Trochu krkolomný název, vaz si snad nezlámal žádný z více než tisícovky cyklistů, kteří na akci vyrazili.

Hlavní zázemí a cíl byl na Krásné louce, slavnostní start ale proběhl přesně ve 12.00 u zákaznického centra Škoda Auto naproti Bondy centru. Opravdu úctyhodný peloton se dal do pohybu krátce poté, co náměstek primátora Daniel Marek závod svými slovy zahájil.

Další z význačných mužů magistrátu, Jiří Bouška, se dokonce sám do trikotu oblékl a spolu s ostatními se vydal na trať, kterou pro letošek pořadatelé vytyčili do Josefova Dolu, Dalešic, Podhrádí, Malé Bělé a na Klokočku. Na klíčových křižovatkách stáli oranžoví dobrovolníci, kteří dbali na bezpečný a ohleduplný průběh závodu, kraťoučká omezení čekala na řidiče i ve vybraných ulicích Mladé Boleslavi.

V rámci doprovodného programu proběhne během odpoledne na Krásné louce také autogramiáda pilota vozu Škoda Fabie S2000 a vítěze seriálu IRC 2010 Juho Haninena, který nechybě ani na zahájení. Během podvečera se pak na improvizovaném podiu představil populární zpěvák Tomáš Klus.

Vítězem se stal Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna-Specialized MTB. Se zhruba minutovou ztrátou dojel do cíle na druhém místě Václav Ježek (Alpine Pro Author Team), který svedl boj na cílové pásce s Janem Hruškou (Nissan Dolák). Pověstnou čtvrtou příčku získal Kristián Hynek (Česká spořitelna -Specialized MTB).Ženskou kategorii pakovládla Petra Kottová z týmu Nissan Dolák, stíhaná druhou Barborou Hanušovou (Bike Ranch) a třetí Michaelou Procházkovou (Merrell).


Více zítra v tištěném vydání Boleslavského deníku!