Flyball je moderní psí sport, jehož podstatou je v ideálním případě donesení čtyř míčků za cílovou branku čtyřmi psy v co nejlepším čase. Je to v podstatě taková psí štafeta, která se běží na dvou drahách současně a vyhrává vždy to rychlejší družstvo, které ovšem nesmí udělat chybu – nedonesení míčku, či vynechání překážky.

Současně s rozsvícením zeleného světla na semaforu probíhá elektronickou branou první pes, který za mohutné podpory svého páníčka překonává čtyři skokové překážky, vyzvedne si tenisák v boxu, do kterého ho předtím vložil nabíječ, a vrací se s úlovkem zpět, Cestou do cíle překonává zmiňované čtyři překážky. V elektronické bráně se míjí s dalším psem z týmu, který má ten samý úkol, stejně jako třetí i čtvrtý čtyřnohý člen, tedy donést tenisák svému majiteli. V okamžiku, kdy čtvrtý pes míjí elektronickou bránu, zastavuje se časomíra a rozhodčí určuje vítěze běhu. Někdy je náskok jednoho z družstev evidentní a rozhodování je jednoduché, často ale o vítězi rozhodují pouze setiny sekund. Bez časomíry by se rozhodčí neobešel.

Mladou Boleslav reprezentoval stejně jako na červencovém Mistrovství Evropy tým Adrenalin Flyers složený z členek Agility Mladá Boleslav o.s. Jmenovitě:
Jana Neumannová (kapitánka) + Arčík a Cody (oba plemene border kolie),
Jana Hendrychová + Lusy (labradorský retrívr),
Daniela Šišková + Sindy (německý ovčák),
Radka Vítovská + Amy (výmarský ohař),
Lenka Nováková (nabíječ),
Míša Dastychová, Martina Dastychová, Petra Hradcová (support).

Ráno při rozřazovacích bězích „každý s každým“ vybojovala děvčata a jejich čtyřnozí parťáci 3. místo, tudíž do finálového „pavouka“ nastoupila z celkem dobré pozice. Bohužel hned v prvním běhu se děvčatům příliš nevedlo, pejsci si zastávkovali a následovala prohra, která tým posunula až na samotný konec pavouka.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli nůž na krku v podobě prohry, která by v systému Double Elimination, tedy na dvě prohry, znamenala poslední příčku, zbývalo jediné – už ani jednou neprohrát, a tím jsme se řídili,“ prozradila jedna z členek družstva.

Na stejnou vlnu se kupodivu přidali i psi, a tak se Mladoboleslavačky ze dna finálového pavouka vyškrábaly až do boje o první místo, který byl skutečně adrenalinový. Dalo by se tedy říct, že na mladoboleslavský tým jak ušitý. Zde už rozhodovaly opravdu sekundy, které k neuvěřitelné radosti všech zúčastněných ukázaly ve prospěch mladoboleslavského týmu Adrenalin Flyers, jenž se tím pádem stal vítězem 2. divize a zlepšil si svůj osobní rekord na neuvěřitelných 21,08 sekund. Po fantastické výhře v 6.divizi na mistrovství Evropy a nyní úžasným prvním místem na republikovém mistrovství „mladoboleslavské „flyballky z Bolky“, jak jsou děvčata z týmu Adrenalin Flyers občas vtipně nazývána, opět dokázaly, že tento dynamický psí sport má v Mladé Boleslavi silné zastoupení a že pes rozhodně nemusí být jen gaučovým exponátem, ale také nadšeným parťákem pro sportovní aktivity.