Obchodní centrum Olympia se v sobotu proměnilo v dějiště velkolepé módní show spojené s finále soutěže TOP dívka roku 2011, kterou Olympia uspořádala ve spolupráci s agenturou Rea Models.

V této soutěži poměřilo svou krásu, dovednosti a šarm osm dívek ve věku od 6 do 14 let. Finalistky TOP dívky se utkaly ve dvou kategoriích, rozdělených podle věku na mladší a starší dívky. Sedmičlenná porota v průběhu odpoledne hodnotila výkony dívek celkem ve čtyřech disciplinách – představení, moderování módní přehlídky, volné disciplině a předvádění modelů na molu. V kategorii mladších dívek zvítězila desetiletá Barbora Prokorátová z Příšovic, v kategorii starších byla nejlepší čtrnáctiletá Anna Erlerová z Turnova.

Na molu mohli diváci kromě soutěžících obdivovat nové podzimní a zimní kolekce předních butiků, jenž mají své místo v pasáži obchodního centra. Jednotlivé discipliny byly totiž protkány právě ukázkami trendy, společenské nebo sportovní módy v podání profesionálů z Rea Models. Zpestřením bylo i vystoupení populární zpěvačky Debbi a také divácká soutěž o masáže a odměny ve zkrášlujících salonech.

Nejlepší Anna Erlerová: Do každé soutěže skočte po hlavě tak jako já do Top dívky…

Nabídka na internetu byla impulzem pro Annu Erlerovou, aby zkusila štěstí v soutěží Top dívka 2011. Jak na své vítězství čtrnáctiletá dívka reagovala?

Co vás vedlo k tomu, přihlásit se do Top dívky 2011?
Maminka soutěž našla na netu, a říkala, že bych se možná měla zkusit přihlásit. Nejdříve jsem si nebyla moc jistá, ale nakonec mi došlo, že za pokus to přece jenom stojí. Velké naděje jsem si ale nedávala, a výsledek mě víc než překvapil a potěšil.

Vaše volná disciplina vás představila jako zdatnou tanečnici, kdo se podílel na vaší choreografii?
Já sama a hlavně internet, na kterém jsem si našla jednu scénu z filmu Camp Rock II.. Musela jsem hodně trénovat, bylo tam hodně rychlých prvků, ale bavilo mě to.

Kromě ocenění Top dívka 2011, jste získala i speciální cenu od agentury na modelingový kurz. Hodláte dál dobývat svět modelingu?
Určitě se do toho dobývání s radostí pustím. Na kurz se už teď těším, a na všechno nové, co mi přinese a co se tam můžu naučit. Ale těžko říct jestli půjde opravdu o dobývání, protože to je velký svět.

Kdybyste měla jmenovat modelku, kterou obdivujete, pak by to byla…
Jednoznačně Taťána Kuchařová.

Máte nějakou oblíbenou módní návrhářku nebo návrháře?
Mým snem by bylo jednou na molo obléknout takové ty pohádkové šaty, které dokáže navrhnout Blanka Matragi.

Co byste poradila dívkám, které zvažují podat přihlášku do Top dívky na příští rok?
Ať seberou odvahu, jdou do toho po hlavě a užijí si každou minutu. Je to skvělá zkušenost, které určitě nebudou litovat.

Mladší vítězka Bára Prokorátová: Můj vzorje modelka Hanka Mašlíková

Teprve desetiletá dívka Bára Prokorátová z Příšovic na Mladoboleslavsku zvítězila ve své kategorii soutěže Top dívka 2011. Byl jejím snem stát se modelkou?

Bylo tvým snem stanout na molu a stát se Top dívkou 2011?
Vlastně ani ne. Nebyla jsem to já, koho napadlo se přihlásit. Chodím do kroužku modelingu a napadlo to mojí paní učitelku. Šla jsem to prostě jenom zkusit. To, že vyhraji, by mě opravdu nenapadlo. Vůbec jsem to nečekala!

Jako jedna z mála jsi ve volné disciplině stihla představit hned dvě své záliby – hru na klávesy a tanec. Co z toho preferuješ?
Právě že pro mě bylo těžké si vybrat, tak jsem vystoupení vymyslela tak, abych tam mohla mít obojí. Na klávesy i na klavír mě baví hrát už dlouho. Tanec mám ale skoro stejně ráda. Chodím totiž na latinu, to je další z mých kroužků.

Jaké oblečení nosíš nejraději?
Tady mám na sobě takové šaty jako na vílu, které se mi sice moc líbí, ale jinak spíš nosím sportovní oblečení.

Tvůj modelingový vzor?
Mně se asi zatím nejvíc líbí Hanka Mašlíková.

Co bys poradila dívkám, které se do soutěže přihlásí napřesrok?
Asi aby se nebály a daly do toho na podiu všechno. My jsme si to tady s holkama užily a já jsem moc ráda, že jsem se přihlásila.

Helena Fričová