Kam dát šlapku, kam odrazku, zvonek, kryt na řetěz… I takové úkoly plnila více než padesátkažáků druhých tříd na 6.základní škole v Mladé Boleslavi, Jilemnického ulici, kamopět vyrazili policisté z Preventivně informační skupiny.

"Tato škola, stejně jako osm dalších na Mladoboleslavsku je již několik let zapojena do projektu Ajaxův zápisník. V tomto školním roce se policisté se školáky setkali již potřetí. Náplní vyučování byly základní rady týkající se pravidel bezpečnosti v silničním provozu z pozice cyklisty. Děti s policisty vhodně doplnili obrázkový model jízdního kola o nezbytné součástky – odrazky, brzdy, světla, pedály, kryt řetězu i zvonek," uvedl pro Deník mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Potom si druháci zopakovali, co znamenají některé dopravní značky a také to, na co nesmí zapomenout, než vyrazí na kolo. Všichni již vědí, že bez řádně připevněné přilby se na kole nejezdí. Na silnici že smí do deseti let věku pouze v doprovodu osoby starší patnácti let. Ujasnili si také, jak funguje semafor a jak se chovat v silničním provozu.

V další části nechybělo ani povídání o tom, jak se mají chovat k sobě navzájem, dospělým i spolužákům. Společně s policisty si také zopakovali, na co všechno nesmí zapomenout, než ráno vyrazí do školy. Stejně jako to, že s cizími lidmi se nemají bavit a už vůbec ne k nim sedat do auta, či s nimi někam chodit. Do konce školního roku s obdobnými přednáškami policisté navštíví ještě další desítky školáků zapojených do projektu Ajaxův zápisník.

Čtěte také: Bakovští školáci se nenechali ničím zaskočit