Úterní odpoledne bylo termínem, kdy do městyse na východ od Boleslavi zavítal Český rozhlas Region se svým Farmářským létem.

„Během léta se vydáváme celkem do devíti regionů. Tento týden je na řadě Mladoboleslavsko," říká Tereza Čistotová, „šéfka „ farmářského léta.

Odpolední program je ve všech vytipovaných obcích podobný. „Na všech cestách v každém regionu nás doprovází nějaký farmář, tady na Mladoboleslavsku to je včelař Pavel Honzů z Krásné Vsi," dodává Tereza Čistotová.

Na náměstí v Březně rozhlas rozprostřel svůj vysílací stánek a od tří do pěti nabízel všem příchozím řadu zajímavých zpestření letního odpoledne.

V nabídce byla ochutnávka různých druhů medu od farmáře Pavla Honzů, přičemž každou půlhodinu jeden z přítomných návštěvníků zařazených do ankety mohl vyhrát sklenici medu.

Na dalším stanovišti bylo možné zjistit něco o svém zdravotním stavu a kondici. Stánek jedné ze zdravotních pojišťoven totiž nabízel měření tlaku a také změření množství tuku v těle.

„Moc spokojená s výsledky nejsem, není to dobré. S tuky je to špatné", přiznala Jaroslava Spěšná ze Židněvse. Na tuto akci ji pozvala kamarádka, která v Březně bydlí. Jak se svěřila, med přímo od včelaře ochutnala a byl výborný.

S výsledky měření množství tuku v těle byl spokojený málokdo, ale všichni uvedli, že se sebou něco zkusí udělat.

Program myslí i na nejmenší. Pro ty byly připraveny kromě ochutnávky medu připraveny například nafukovací balónky a také lehká vědomostní soutěž.

Moderátorka akce Iveta Chlumská se občas při odpovědi nejmenších návštěvníků dostala docela do úzkých. Zcela ji odbourala lišácká odpověď malé Zuzanky na otázku, kdo nosí do úlu med, zda včelička nebo čmeláček.

„Čmelička", zněla odpověď předškolní dívenky, která se u mikrofonu před množstvím lidí styděla.
Ve středu akce pokračuje v Bezně, ve čtvrtek potom v Katusicích.