Celý den, plný fotbalu a her, odstartoval už v devět ráno, kdy ke svému prvnímu utkání nastoupili fotbaloví žáci Katusic a Bukovna. Hosté už prvním utkáním předznamenali vývoj celého turnaje a zvítězili nad domácími 3:1. Touto výhrou Katusičtí odstartovali vítězné turnajové tažení, které završili i celkovým prvenstvím. Druhé místo vybojovali hráči Skalska, třetí skončili nováčci bukovenského žákovského turnaje, Řepov, a na domácí hráče zbylo poslední, čtvrté místo.

Po vyhlášení všech výsledků turnaje se přešlo k samotnému programu dětského dne, jehož pořadateli jsou již tradičně Obecní úřad Bukovno, Svaz žen, baráčnická obec, Červený kříž a Sbor dobrovolných hasičů Bukovno. „Naše díky ale patří také místním podnikatelům, kteří každoročně sponzorují turnaj i celý dětský den a umožňují nám děti odměnit a podarovat,“ řekla Petra Zeithamlová, která se spolu s Mílou Tomíčkovou na přípravě celého programu podílela. Děti si tak mohly během odpoledne zaskákat v pytli, zkusit si střelbu ze vzduchové pistole i házení míčků na terč.

Velké finále ovšem nastalo před čtvrtou odpolední, kdy pořadatelky na hřiště nanosily dorty a malí odvážlivci v pláštěnkách nebo plavkách se pustili do nefalšované dortové bitvy. Poté, co děti dobojovaly, je hasiči skropili vodou, aby smyli šlehačku, ale také malé bojovníky osvěžili.

Zbytek dne patřil už dospělým. Ti poseděli u místní klubovny a poslechli si hudbu, která doprovázela celý program.

Lenka Purteková