Navzdory počasí, zejména vytrvalému a sílícímu dešti, se našlo i několik desítek odvážných, kteří se do areálu k Jizeře po sobotní třinácté hodině odpolední vypravili.

Přestože Krásná louka by si pro tento den zasloužila spíše jméno Bahnitá, přítomným to na náladě a chuti bavit se neubralo.

V obležení byly zejména aktivity, které se odehrávaly uvnitř, ať už šlo o malování na obličej, vytváření netradičních barevných účesů, malování perníčků u ježibaby z perníkové chaloupky nebo nejrůznější výtvarné aktivity.

Pod otevřené nebe, z něhož se valila voda, vylákalo návštěvníky třeba vystoupení cvičené border kolie, ti nejodvážnější se nechali chvílemi zlákat i k tanci na hudbu, kterou pouštěl Dj Štěpo Štěpánek.

V rámci dětského dne také převzal ředitel dětského domova spolu se svými svěřenci dar od náměstka primátora Dana Marka, součástí dárku byly i volné vstupenky na boleslavské koupaliště pro nadcházející sezonu.

Vzhledem k tomu, že počasí bylo stále horší a horší, byli pořadatelé nuceni zrušit večerní koncert, který měl následovat.

Stejný osud potkal i Divadelní den pro děti, který se v režii zdejšího divadelního souboru odehrával na nádvoří boleslavského hradu. "Uskutečnila se dvě představení, ale další už bohužel nebude, herci jsou úplně zmáčení, a takhle bychom riskovali jak zdraví protagonistů, tak i diváků," vysvětlil s omluvou Jiří Novotný z obchodního oddělení Městského divadla. Vstupenky lze od pondělka vracet na obchodním oddělení v Husově ulici.