Dámy, voličky, zajímá vás, co mladoboleslavští politici skrývají pod saky a košilemi? Tak tady máte odpověď.

Poslanec Jan Smutný a náměstkové primátora Daniel Marek a Jiří Bouška odhodili stud i obleky a odvážně se postavili na start plaveckého závodu, ačkoli středeční počasí nebylo přímo ideální ke koupání. Město Mladá Boleslav se totiž připojilo k akci Evropský plavecký den pod patronací Českého olympijského výboru.

Zda by mohli boleslavští politici po svém výkonu zamířit na příští letní olympiádu, bohužel výbor neuvedl. I tak ale byli se svými výkony spokojení a naoko hráli, že vlastně vůbec nesoutěžili: „Plavali jsme pohodové tempo, žádné závody. Bylo to příjemné. Jinak plavu většinou delší trasy. Když už se jdu koupat někam na rybník, většinou se snažím přeplavat tam a zpátky,“ řekl po plavání náměstek Daniel Marek.

„Určitě je to příjemné osvěžení takhle z práce si jít zaplavat. Já většinou, když mám čas, tak jedu spíš na kolo, ale také si rád zaplavu. Ale že bych byl nějaký přeborník, to určitě ne,“ dodal skromně náměstek Jiří Bouška. Dnešní plavání si pochvaloval i Jan Smutný, který v mládí i dočasně závodně plaval.

Do akce se zapojilo 537 plavců

Na městském koupališti se akce mohli zúčastnit všichni zájemci, kteří mají v Mladé Boleslavi trvalé nebo přechodné bydliště. Jejich úkol byl jasný - po zaregistrování u pořadatelů odplavat 100 metrů volným způsobem. Závěrečné hodnocení akce v Mladé Boleslavibylo závislé právě na počtu účastníků.

V dopoledních hodinách si přišli zaplavat především žáci a studenti z oslovených škol. Všem, kdo se plaveckého dne v Mladé Boleslavi aktivně zúčastnili, bylo při odchodu vráceno vstupné. Mladá Boleslav byla zařazena v kategorii měst do 100 tisíc obyvatel, do které se přihlásila města Nový Jičín, Kopřivnice, Prešov a Žilina.

Povinný úsek 100 metrů volným způsobem zaplavalo celkem 537 plavců. I když ve své kategorii Mladá Boleslav nezvítězila, zájem o akci byl velký. "Takový počet jsme ani nečekali a chtěl bych poděkovat všem, kteří se akce aktivně zúčastnili," dodal náměstek Marek.