Centrem oslav byly v sobotu 10. září prostory u obchodního střediska Olympia. Celým dnem provázely večerníčkové postavy Bob a Bobek. Nadšení veřejnosti vyvolalo především svezení kloubovým vozem Ikarus 280. Naplněny byly ale všechny vyhlídkové jízdy dalších historických autobusů.

„Děti se mohly vyfotit za volantem autobusu současného vozového parku. Zájemci si mohli odnést na památku stylovou jízdenku vydanou pouze k této oslavě,“ uvedla mluvčí radnice Šárka Charousková.

Vyhlášeny byly také výsledky výtvarné soutěže pro mateřské školy, kterou dopravní podnik uspořádal v rámci oslavy narozenin. Do soutěže se zapojilo celkem dvanáct školek z obcí, kam zajíždí autobusy mladoboleslavské městské hromadné dopravy. O výhercích rozhodla veřejnost hlasováním na facebookovém profilu dopravního podniku. První cenu (pětkrát cestu autobusem na výlet do 50 kilometrů od Mladé Boleslavi) si odnesla s přehledem MŠ Pampeliška – třída Bílá kytička. Druhou a třetí pozici obsadila se svými třídami MŠ Svatovítská.

Dále si lidé mohli prohlédnout výstavu fotografií stávajícího vozového parku dopravního podniku a soutěžní obrázky mateřských škol. Připraveno bylo výukové dopravní hřiště, kde si nejmenší mohli půjčit helmy, kola a odrážedla. Malí i velcí si vyzkoušeli práci řidičů autobusů na trenažeru reálného autobusu a trolejbusu. BESIP se věnoval prevenci bezpečnosti na silnicích a v herních koutcích děti lepily papírové modely autobusů.

Městská společnost Dopravní podnik Mladá Boleslav vznikla 18. června 1997. Nyní má 70 zaměstnanců, z toho 61 je řidičů. V provozu je celkem 34 autobusů, které ročně najedou více než 1,5 milionu kilometrů. Průměrné stáří autobusů, které jsou dnes v provozu, je zhruba sedm let. V letošním roce se dopravní podnik chystá ještě vydat narozeninový kalendář na rok 2023. Křest kalendáře je naplánovaný na prosinec.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.