Dnes ve 13 hodin se sešlo představenstvo klubu, které rozhodlo, že trenérovu rezignaci přijme. Na tiskové konferenci konané od 15 hodin to oznámili šéf klubu Josef Dufek i nyní již bývalý boleslavský trenér Zdeněk Ščasný. V příštím utkání tak mužstvo povede nový trenér. Tím se stal dosavadní trenér juniorky FK Mladá Boleslav Karel Stanner. V Boleslavi skončil také asistent trenéra Petr Čuhel a kondiční trenér Pavel Ryba. Trenérem brankářů a vedoucím mužstva zůstavá i nadále Pavel Mayer.

K rezignaci Ščasného přispěly nejen neuspokojivé výsledky mužstva, které zaujímá v tabulce příčky, jež jsou na hony vzdálené původnímu přání dostat se do pohárové Evropy, ale již celkově čtvrté vykázání boleslavského trenéra z trenérské lavičky na tribunu. Ten si totiž nedokáže odpustit kritiku rozhodčích už během zápasu. Stejně tak tomu bylo i o poločasové přestávce v utkání se Spartou, kdy si neodpustil "vyrukovat" do středu hrací plochy, aby od plic vynadal rozhodčímu Kocourkovi za vyloučení klíčového hráče boleslavského týmu, kapitána Rajnocha.

"Nejsem žádné pako, abych pořád chodil na disciplinárku a aby mě mladý kluk posílal na tribunu," prohlásil Ščasný po pondělním zápase. Jeho emotivní atak sudího musel hasit boleslavský útočník Radim Holub. Ščasného tak čeká další finanční pokuta. Od disciplinární komise zřejmě vyfasuje flastr ve výši 50 tisíc korun.

Karel Stanner podepsal u A mužstva smlouvu do konce letošního ročníku Gambrinus ligy. Zároveň zůstává i nadále šéftrenérem mladoboleslavské mládeže. Svého asistenta si nový muž na lavičce mladoboleslavských fotbalistů vybere v nejbližší době.

Josef Štajner, Pavel Svačina

Myslíte si, že za špatné výsledky mužstva může trenér? Nebo prostě mladoboleslavský kádr není dostatečně kvalitní a současná pozice v tabulce odpovídá jeho možnostem? Zabojuje mužstvo ještě o poháry? Zůčastněte se diskuse pod článkem, nebo hlasujte v anketě!