Sváteční den bude v Dolním Bousově patřit nejen dobročinnosti, ale i celebritám.Uskuteční se tu totiž benefiční turnaj starých gard, kde diváci uvidí na bousovském trávníku skutečnou legendu: nastoupí tu do zápasu fotbalista Tomáš Řepka, o jehož angažmá se dříve spekulovalo v souvislosti s Dobrovicí.

V Bousově se ovšem Řepka představí poněkud jinak, a dorazí i s partnerkou, modelkou Vlaďkou Erbovou, která je patronkou nadace Rakovina věc veřejná.

Turnaj, v němž Řepka, dovolí-li mu to zdravotní stav, nastoupí, totiž zmíněná nadace pořádá. Nejen touto akcí se snaží upozornit na závažné onemocnění a nutnost výzkumů v souvislosti s onkologickými diagnózami.

„Rakovina je silný protihráč. Nemá kritéria na výběr branek, do kterých dává góly. Jen pochopením její taktiky můžeme vyhrát tu největší ligu na světě naše zdraví, naše životy. Proto je již od roku 1997 hlavním zaměřením nadace podpora výzkumu a vývoje v oblasti nádorových onemocnění v nejširším záběru," vysvětluje za nadaci Lenka Horylová.

Akce Fotbalem pro dobrou věc se v Dolním Bousově uskuteční 8. května od 10.30.