ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Mezi členy uskupení je převaha studentů, ale jsou zde také lidé, kteří se již zapojili do pracovního procesu a to nejen ve Škoda Auto. „Rozhodnutí pomáhat u nás panuje už dlouhou dobu a v minulosti jsme pár takových akcí měli,“ uvedli Factory Youngsters jako jeden muž, nechtěli totiž, aby se strhla pozornost jen na někoho z nich, protože k současné situaci přistupují všichni stejně.

No, a protože je nyní pozastavena také První česká fotbalová liga, tak mají na všechny dobročinné aktivity ještě více času. Opřeli se do nich tedy naplno.

„Chtěli jsme všem ukázat, že fotbaloví fanoušci nejsou jen kriminálníci, jak je občas v různých médiích ukazováno, ale naopak se dokáží semknout a pomoci. A to nejen tady v Mladé Boleslavi, víme o spoustě fanouškovských základen v různých koutech republiky, které pomáhají podobnými akcemi,“ zdůraznili Fabrikáři.

Fanoušci nabízejí nákupy seniorům a také je již uskutečnili. V minulém týdnu pak přinesli pizzy do Dětského domova při Klaudiánově nemocnici a do samotné nemocnice pak putovalo pět desítek koblih.

Kromě toho také vyvěsili nejrůznější nápisy. Jeden dali na fotbalový stadion. Stálo na něm "FANDÍME VŠEM V PRVNÍ LINII!" Ten ale hned odnesl vítr. Další putoval ke vchodu nemocnice a hasičům, kteří k velké radosti vzkaz opětovali.

Hoši se podivují jen tomu, že někteří lidé situaci kolem nákazy podceňují a vyrážejí na výlety. „Tím netvrdíme, že by člověk měl být stále zavřený doma, ale pohybovat se pouze s rodinnými příslušníky. Rozhodně se nám nelíbí různé partičky po parcích a městech, které berou vše na lehkou váhu, ovšem neuvědomují si, že nejvíc mohou uškodit svým nejbližším,“ dodali Factory Youngsters.