Mladý fotbalista prvoligové Mladé Boleslavi Jakub Řezníček se dál může soustředit jen na sport, který ho živí, a střílet vítězné góly tak, jako v neděli v Teplicích. Tedy alespoň zatím. Policie devatenáctiletého hráče zatím neobvinila z žádného trestného činu, přestože minulý týden v noci ze středy na čtvrtek v Příbrami surově zbil jiného mladíka.

„Pachatel útoku nebyl zatím obviněn, bude záležet na znaleckém posudku. Případ se šetří jako trestný čin ublížení na zdraví, za který hrozí až dva roky vězení,“ řekla mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Na případ jako první upozornil Boleslavský deník. Řezníček podle očitých svědků, s nimiž jsme hovořili, napadl, zbil a poté i kopnul do hlavy Jiřího Krepse z Prahy. Ten skončil na jednotce intenzivní péče v příbramské nemocnici s otřesem mozku, mnoha pohmožděninami, zlomeninou zápěstí a zlomeninou dolní čelisti. Tu by mu měli operovat v úterý odborníci ve střešovické nemocnici v Praze.

„Jsem moc ráda, že jste případ zveřejnili, obávám se, že jinak by mu to jako VIP osobnosti prošlo. Není přece možné kopat do lidí, kteří nehybně leží na zemi,“ říká emotivně známá napadeného Krepse Barbora Vujovič.

Fotbalista je podle ní vzorem pro mladé kluky a nemůže si takové násilnosti dovolit už vzhledem k tomu, co se někdy děje na českých stadionech.
Fotbalový klub Mladá Boleslav zatím potvrdil, že k Řezníčkovu excesu došlo, ale do závěru vyšetřování se k němu nechce vyjadřovat.

Sám fotbalista před novináři zčervenal a k případu se vyjádřil poměrně jednoduše: „Budu o tom mluvit, až policie skončí vyšetřování.“ Bohužel tak spíš nahrává spekulacím, že zaútočil bezdůvodně, jinak by přece násilí vysvětlil. Svou roli ovšem v případu zajisté sehrál alkohol.

Petr Koděra, Pavel Svačina