Zorganizovalo ho občanské sdružení SponteSua Mladá Boleslav, které podporuje zdravotně postižené. Desetina ze vstupného na divadelní představení byla právě určena pro toto občanské družení.

S převzatým představením z pražského Divadla na Vinohradech vystoupili mimo jiné Václav Vydra, Svatopluk Skopal, Simona Postlerová, Gabriela Vránová a další.

Zaplněný sál v muzeu sledoval úžasné komediální výkony všech herců, kteří si na konci vysloužili dlouhotrvající potlesk.

Na všech hercích bylo patrné, že se svými výstupy dobře baví a všem, kteří na tuto charitativní akci zamířili, předali kus dobré nálady.

Výtěžek z této akce i sbírky, která současně probíhala, byly určeny na pomoc desetiletému chlapci Sorinovi z Krchleb.

Ten trpí už odmala jedním z mnoha typů svalové dystrofie. Pohybuje se pouze na vozíku a finance jsou určeny na nákup vertikalizačního zařízení, někdy označovaného jako stander. Ten by mu měl pomoci zachovat co nejdéle pohyblivost kloubů a protahování šlach.

Toto velice nákladné zařízení, jehož cena se pohybuje v částkách kolem osmdesáti tisíc korun, zdravotní pojišťovna nemocným dětem neproplácí.

Významně přispěly na tuto akci mnohé organizace a firmy z Mladoboleslavska.

Akci podpořila i základní odborová organizace OS Kovo ze Škoda Auto, za kterou symbolický šek s významnou částkou předal její předseda Jaroslav Povšík.

Podle jeho krátkého vyjádření pro Deník byla tato pomoc zorganizována velice narychlo, nicméně osobně je rád, že tento program odbory podpořily.

„My děláme hodně charity a předpokládám, že naše podpora těchto projektů podpory tělesně postižených a sdružení Sponte Sua bude mít dlouhodobější charakter," řekl předseda odborů Povšík.

„Tuto akci nám doporučil inženýr Hrdlička z vývoje v Česaně, to je ten slavný rod Hrdličků, takže to má dobrého patrona. Nic tomu tedy nebrání," řekl dále Povšík.

Jak také prohlásil podpora ze strany odborů má jedinou podmínku, aby tyto akce nebyly spojovány s politikou.

„Kdyby taková akce byla například spojena s nějakým politickým mítinkem, tak se nezapojíme, jinak tomu v průběhu roku nic nebrání," dodal Jaroslav Povšík.