Drzost českých řidičů nezná mezí. Přesvědčili se o tom policisté na u Bělé pod Bezdězem, na silnici mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. V sobotu odpoledne se policejní hlídce podařilo na místě zjistit muže, který tam právě demontoval sedmnáct bočnic svodidel. Že jde o zloděje bylo policistům jasné už od začátku.

Čtyřiadvacetiletý muž měl ani velmi zajímavou odpověď. „Policejní hlídce tvrdil, že je pracovníkem údržby silnic a má za úkol svodidla opravit a natřít,“ uvedl k případu krádeže tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. „To, že to s vymýšlením přehání korunoval sdělením, že jedna svodidla má natřít na zeleno a druhá na červeno,“ prozradil další z humorných výmluv zadrženého zloděje kovů Mareš.

Pokud by se zloději podařilo svodidla ukrást a následně prodat, získal by ve sběrných surovinách několik stovek korun. Majiteli těchto svodidel by ale způsobil škodu mnohem vyšší. „Jde o sumu okolo pětadvaceti tisíc korun,“ vypočetl Mareš. Policistům mladý zloděj také uvedl, že je již delší dobu bez práce a svodidla zde demontoval zcela sám. „Údajně v jakémsi blíže nespecifikovaném zápalu touhy po práci,“ popisují polocisté. Za krádež svodidel mu nyní hrozí trest od půl roku do tří let vězení.