Vstup boleslavského hokeje do extraligy provází potíže! Do začátku sezóny se nepodaří splnit všechny podmínky nejvyšší hokejové soutěže. Bude proto nutné žádat o výjimku. Už teď je jasné, že bude nedostatečný počet sedadel pro diváky.

„Zvýšení kapacity zimního stadionu si vyžádá řadu povolení a úprav. Týká se to únikových dveří, protipožární úpravy střechy atd. Je proto nutné vše nejprve řádně připravit. Předpokládám, že instalaci nové tribuny provedeme až příští rok,“ řekl náměstek primátora Jan Smutný. Vlastníkem stadionu je totiž město.

Ve Zlatopramen Areně je nyní asi 2168 míst k sezení. Všechna budou obsazena v rámci permanentních vstupenek. Do volného prodeje se tak dostanou jen vstupenky ke státní. Podle vedení města se teď na stadion včetně míst ke stání vejdou necelé čtyři tisíce fanoušků. „Požadovaná kapacita je ale kolem pěti tisíc míst,“ řekl Smutný.

BK Mladá Boleslav teď bude muset žádat o výjimky. „Jsem přesvědčen, že tady není žádný problém a výjimku klub dostane. Vždyť se hraje i na stadionech s menší kapacitou, kde tedy také musí být výjimky,“ řekl náměstek primátora Adolf Beznoska.

Podle ředitele klubu Michala Koliáše by se měla kapacitu podařit navýšit už během sezóny. „Chceme vše perfektně připravit a pak třeba během 14 dnů tribunu nainstalovat. Je teď pro nás nepřípustné, abychom kvůli úpravám nezačali extraligu doma,“ uvedl Koliáš.

Na stadionu už začaly některé méně závažné úpravy. Například je v plném proudu instalace výkonnějšího osvětlení a takzvaných videorozhodčích. „Nové osvětlení bychom mohli rozsvítit do konce července,“ řekl Smutný. Dodělávat se budou i nové ochozy ledové plochy.

Ještě letos dostane stadion také zbrusu novou rolbu. Jedná se o špičkový stroj od známého výrobce, který vyhrál veřejnou soutěž. Nový kus bude k dispozici až koncem roku, firma proto městu zapůjčí prozatímní kus.