Zdánlivě šílený nápad je zkusit něco na vlastní kůži…

Jak jsem zjistil v ženské většinové části redakce, my muži prý tolik svou postavu neřešíme. Nějaký ten centimetr v pase nám nevadí a obecně prý tolik o svůj zevnějšek nedbáme.

Z části se s tímto obecným a vzdáleným pohledem ztotožňuji, ale přeci jen až tak zcela tento názor nesdílím. Některým z nás není zrovna po chuti mít převislé panděro. Jsme rádi čistí, upravení a alespoň trochu fyzicky „vzhlední".
Když se v redakci zrodila myšlenka, podívat se do relaxačního studia jinak, byl už jen krůček k tomu, aby ten jiný pohled, byl pohledem mužským. A jak jinak popsat nějakou z procedur, které Studio 33 nabízí, než si ji vyzkoušet na vlastním těle.

Vzhledem k tomu, že muži se to v redakci zrovna nehemží, bylo jasné, že ta vlastní kůže bude má.
Přiznávám bez mučení, že jsem do kosmetického studia mířil se smíšenými pocity.

Jistě, už jsem v minulosti absolvoval nějakou tu manikůru či pedikůru, ale tentokrát mě čekalo něco zcela jiného. Neinvazivní liposukce radiofrekvenční metodou a lymfodrenáž, dva pojmy, které při neznalosti věci straší už předem.

V Husově ulici, kde Studio 33 sídlí, vcházím do domu v očekávání toho, co bude následovat. Je fakt, že už samotný výstup až do nejvyššího patra znamenal kalorický výdej, ale určitě to nebylo to, co by mělo způsobit, že zeštíhlím.

Přicházím na domluvený čas. Likvidace tuku na břiše a také lymfodrenáž by měly trvat celkem asi půl hodiny. Začíná se přeměřením obvodu „přes pupek".

Nezatahovat břicho a jen s ne zrovna dobrým pocitem slyšet cifru 103 centimetry. Po přeměření obvodu břicha mířím na masérské lehátko. Nejprve jsou nohy zabaleny do dvou speciálních vaků.

Celá lymfodrenáž spočívá v tom, že nohy jsou ve vaku, který se střídavě nafukuje a vyfukuje. Mělo by to rozhýbat krevní oběh i lymfatický systém a pomoci k odvodu škodlivých látek z těla.

Tato procedura není nějak zvlášť náročná na zdravotní stav klienta, nedoporučuje se ale v případě křečových žil. U takových zákazníků je třeba intenzitu lymfodrenáže přizpůsobit. Rovněž není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem.

Zatímco vaky na nohou se nafukují a vyfukují, nanáší kosmetička na mé břicho a boky čistý olej. „Olej slouží jako vodivé médium," říká Markéta Šímová. Laicky řečeno, bez oleje by při použití sondy docházelo k nepříjemným pocitům pálení nebo píchání.

„Zájem o tyto procedury je ovlivněn sezónou. V zimě je zájem menší, v předjaří zejména ženy chtějí hubnout do plavek," říká Markéta Šímová.

Jisté je, že je potřeba přidat i pohybové aktivity a také upravit jídelníček. Ve dnech, kdy chce někdo hubnout, je nutné zcela vynechat alkohol a určitě je potřeba změnit životosprávu, nejíst tučná jídla a spíš se orientovat na zeleninu a libové maso.

Sonda, kterou mi zdravotní sestra přejíždí po břiše, příjemně hřeje. „Nemělo by to nepříjemně pálit nebo štípat. Tahle hlavice funguje na principu radiofrekvenčních vln, to znamená, že v podkoží narušuje tukovou buňku a uvolní ji do oběhu. Přirozenou cestou přes játra a ledviny se pak z těla vylučuje.

Proto je potřeba, aby klient dostatečně pil. Nejlépe vodu, bylinkový nebo zelený čaj. Podle množství příjmu tekutin se odvíjí úbytek v pase," říká o proceduře.

Liposukce radiofrekvenční metodou se dá uskutečňovat i na dalších partiích. „Břicho a boky patří k nejžádanějším, ale zákaznice chtějí často hubnout i na hýždích, stehnech," doplňuje.

„Tím, že rozhýbeme celý systém, budete chodit víc na toaletu. Je nutné co nejvíc pít, minimum jsou tři litry tekutin denně. Nesmíte v nejbližších třech dnech pít žádný alkohol, ten by celý proces prakticky zastavil, protože játra by odbourávala místo volného tuku alkohol," upozorňuje během aplikace liposukce Markéta Šímová.

Podle jejích slov se nesmí ani nealko pivo. Slibuji, že se alkoholu zdržím, zároveň si v duchu říkám, že mě častější odbíhání na toaletu asi nečeká.

Proceduru je dobré opakovat alespoň třikrát, ideální po týdnu. Častější opakování by nemělo větší efekt, tělo musí mít čas odbourat uvolněný tuk. Výsledek by se ale měl projevit už po jediné aplikaci.

Úbytek objemu je individuální. Záleží i na tom s jak velkým „tukovým polštářem" zákazník přichází.

Po asi pětadvaceti minutách je hotovo. Břicho je příjemně prohřáté, jaký bude výsledek poznám později. Nohy vysvobozené ze speciálních vaků na lymfodrenáži jsou také v pořádku, i křečové žíly vše ustály. Je fakt, že jsou více vystouplé, než běžně.

S napětím očekávám, kdy se dostaví častější návštěva toalety. Pět hodin po aplikaci ještě nic, ale odpoledne už jsem častějším hostem kabinky s panáčkem na dveřích. Do pití se zpočátku musím nutit, ale ke třem litrům vody se nakonec dostávám. V noci mě ale potřeba pít budí a jdu vypít alespoň čtvrt litru vody.

Druhý den je tu. Je na čase přesně čtyřiadvacet hodin po kůře vzíz metr. Napětí by se dalo krájet, ubudou centimetry, nebude jich naopak víc? Ať bude výsledek jakýkoli, proces pdbourávání tuku by měl pokračovat ještě další dva dny.

A výsledek? Před aplikací obvod v pase přes břicho 103 cm. O den později (dokonce po jídle) 99,5 cm.