Žádná medializace, žádní novináři. Doslova na tajné misi byly v pátek nejvýše postavené ženy v české politice v Mladé Boleslavi. Místopředsedkyně vlády Karolina Peake a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová (obě Věci veřejné) navštívily Vysokou školu Škoda Auto a také samotnou automobilku Škoda, kde se podle našich informací dostaly i do provozu výroby.

Vysoce postavené političky pak reportéři Deníku nachytali na společném obědě v luxusní restauraci U Dvou sloupů na Staroměstském náměstí s náměstky primátora Danem Markem (TOP09) a Jiřím Bouškou (VpMB) a poslancem Věcí veřejných Radimem Vysloužilem. Nic důležitého se ale neprobíralo. „Byla to spíše přátelská schůzka, kde jsme si povídali o různých věcech, dokonce i o soukromých, třeba o dětech,“ prozradil náměstek primátora Mladé Boleslav Daniel Marek.

Zdvořilostní návštěva je ale pro regionální politiky i z hlediska budoucnosti a náklonosti vlády vůči městu důležitá, přestože se nerozebíraly konkrétní projekty či investice. Obě političky pak navštívily také Domov důchodců v Mladé Boleslavi, kde Kateřina Klasnová předala svůj osobní dar. Pravidelně totiž odevzdává své poslanecké náhrady. Před pár dny tak například obdarovala seniory v Bakově nad Jizerou, kam odvezla šek na 20 tisíc korun.