Stovky bruslařů a cyklistů se v neděli odpoledne opět mohou těšit na skvělou jízdu Mladou Boleslaví. Policie nakonec celé akci bránit nebude, přestože v poledne informovala, že jízdu ulicemi města nepovolila, nadále s ní však nesouhlasí. Obává se hlavně možného ohrožení velkého počtu účastníků za plného dopravního provozu kvůli nedostatečnému zajištění bezpečnosti.

Policie nezasáhne, akce se jí ale nelíbí

„Po náročných jednáních mohu konstatovat, že se celá akce uskuteční, včetně jízdy ulicemi města,“ uvedl pořadatel Petr Manďák.

Policie v pátek dopoledne celé akci vydala zamítavé stanovisko z důvodu nedostatečného zabezpečení této jízdy, které se rok od roku účastní stále více lidí. Toto stanovisko si vyžádal odbor dopravy, přestože v počátcích se jízda konala bez všech těchto formalit. Na základě stanoviska policie vydal zamítavé stanovisko také Odbor dopravy Magistrátu Mladé Boleslavi.

„Jakmile jsem se o tomto zákazu dozvěděl, kontaktoval jsem policii a žádal, aby byla akce povolena. Bylo mi přislíbeno, že policisté nebudou bruslení Mladou Boleslaví bránit,“ sdělil náměstek hejtmana Středočeského kraje zodpovědný za dopravu Robin Povšík.

Policie nakonec odpoledne rozhodla, že tradiční jízdě bránit nebude. „Došlo k dohodě, že jízdě městem nebudeme nijak bránit. Zároveň budeme nápomocni při udržení pořádku a bezpečnosti během této akce, ale musím i nadále konstatovat, že s tím, jak je akce nedostatečně zabezpečena, nesouhlasíme a důrazně jsme doporučili, aby to bylo pro příští rok zajištěno lépe,“ podotkl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Pořadatel: Akci máme zajištěnou

Pořadatel bruslením Mladou Boleslaví má z rozhodnutí radost. „Byl to velký tlak na moje nervy, ale vše se nakonec uskuteční podle plánu. Chci každého pozvat na nedělní odpoledne k Bondy centru, kde bude bohatý program i na následnou jízdu městem,“ dodal Petr Manďák

Pořadatel odmítá, že by nebyla celá akce dobře zabezpečená. „Máme 17 kluků na kolech ve vestách, kteří uzavírají postupně jednotlivé ulice a stojí na křižovatkách, vše je pořadatelsky zajištěno,“ dodává Petr Manďák.

Městská policie ovšem vzhledem k zamítavému stanovisku magistrátu rovněž nebude průjezd ulicemi zajišťovat. Nicméně, strážníci budou alespoň Bondy centra.

Bruslení Mladou boleslaví - leták