Přestože už několik dní jsou teploty hluboko pod nulou, v Boleslavi sníh zimním sportům nepřeje, nikde ani vločka.

Ale když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Město nechalo do parku Štěpánka poblíž silnice na Jemníky dovézt sněžné dělo a od úterního večera tak místní svah proměňuje v zasněžený ráj. „Naším cílem je při stávajícím počasí zajistit pro děti atrakce, které město skoro nic nestojí,“ řekl k tomu primátor Raduan Nwelati.

Páteční prázdniny na sáňkách

Sněhová nadílka, i když umělá, potěší především nejmenší. Pokud to bude jen trošku možné, chystají se ho využít i děti z blízké Mateřské školy Štěpánka. „Šli jsme ve středu okolo a děti měly ze sněhu obrovskou radost. Pokud nám to dovolí nízké teploty, určitě bychom s dětmi rádi svah co nejdříve vyzkoušeli,“ chválí nápad města ředitelka školky Dagmar Domalípová.

Náměstek primátora Daniel Marek, odpovědný za sport v Mladé Boleslavi, řekl Boleslavskému deníku, že záměrem bylo zajistit zábavu pro děti na pátek, kdy mají jednodenní pololetní prázdniny. „Bohužel sníh v Mladé Boleslavi přes mrazivé počasí není, proto městská společnost SARA přišla s nápadem použít sněhové dělo, aby si boleslavské děti mohly přijít zabobovat a sáňkovat,“ řekl Daniel Marek.

Podle něho byla technika zapůjčena zdarma v rámci spolupráce s lyžařským oddílem v Malé Úpě. „Svah bude k dispozici nejdříve ve čtvrtek a určitě v pátek, zasněžování nejde tak úplně rychle, jak se předpokládalo, ale určitě se vše vydaří,“ podotkl náměstek Marek.

Jak sdělil Deníku jeden ze zaměstnanců, kteří dělo na Štěpánce obsluhovali, jde o jedno z nejmodernějších zařízení od firmy TechnoAlpin, model T60, a jeho maximální výkon je 40 l vody za sekundu. „Bohužel je tady malý tlak, takže budeme muset zasněžovat i přes noc až do čtvrtečního rána,“ prozradil.

Bude i led na bruslení

Na své si přijdou také bruslařští nadšenci, pro ně se totiž chystá kluziště pod otevřeným nebem.

Na hokejbalovém hřišti za Májem, v areálu u Pavilonu domu dětí, vznikne dnes ledová plocha, která bude přístupná od 18 hodin. Určitě to bude příjemná změna oproti bruslení na stadiónu, kde přece jen platí přísnější pravidla. V dalších dnech se tady bude bruslit po celý den až do osmi hodin večer.

Šárka Charousková, Pavel Svačina