Letos už podvanácté bude patřit obloha kolem Bělé horkovzdušným balónům.

Přestože ještě pořádně nezačala zima, balónáři z pořádajícího Balloon clubu Bílá Hlína už plánují tradiční letní akci, největší svého druhu 
v okolí.

„Už je definitivně rozhodnuto, dvanáctý ročník Bělského balónového hemžení se uskuteční 20. až  23.června 2013 v Bělé," prozradil pár hodin starou informaci prezident Balloon clubu Bílá Hlína Miroslav Nigrín.

A letos se mají návštěvníci opět na co těšit, na vlastní oči tu totiž uvidí nejen na dvě desítky balónů, ale představí se zde i loňští účastníci Mistrovství světa v létání horkovzdušnými balóny v Novém Mexiku, piloti David Línek a Jan Kavan.

Další zajímavost ze zákulisí prozradil Slávek Růta z tiskového servisu Bělského balónového hemžení: „V letošním roce jednáme o možnosti předvedení novinky, která balónový sport posunuje dál, a tou je seskok parašutistů z koše horkovzdušného balónu."

Balón s nimi vystoupá do určité výšky, zhruba kolem dvou a půl kilometru, a parašutisté pak předvedou svůj seskok. "Se stále více se prosazujícím zážitkem pro parašutisty přicházejí především majitelé větších balónů. Tak uvidíme, jestli třeba už letos uvidíme tuhle novinku v Bělé," dodal Slávek Růta.

Jinak samozřejmě ani letos nebude chybět večerní show či možnost koupit si letenku, letos navíc pořadatelé chystají i soutěž, kde bude jako hlavní cena účast na jednom 
z letů.