Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EXKLUZIVNĚ: Boleslaváci si musí utáhnout opasky!

Mladá Boleslav /ZJIŠTĚNÍ DENÍKU, KOMPLETNÍ PŘEHLED ŠKRTŮ/ - Zastupitelé Mladé Boleslavi ve čtvrtek na mimořádném zasedání rozhodnou o velkých škrtech v rozpočtu!

7.10.2009 22
SDÍLEJ:

Odvolaný předseda Zvonu Jan Nejman (vpravo).Foto: Deník/Pavel Svačina

Zapomeňte na velkou rekonstrukci dětských hřišť za skoro 12 milionů korun, zapomeňte na výstavbu a rekonstrukce některých nových komunikací a chodníků za více než 21 milionů korun. Peníze nejsou ani na nízkoprahové centrum, přístavbu objektu u Domu dětí a mládeže a další investice.

Vyplývá to z dokumentu o změně rozpočtu, který ve čtvrtek na mimořádném zasedání předloží vedení města Mladá Boleslav zastupitelům. Boleslavský deník má celý návrh k dispozici.

Zastupitelé: Dostali jsme podklady pozdě!

Zastupitelé musí přijmout zásadní škrty v rozpočtu, protože do města kvůli hospodářské krizi přijde daleko méně peněz vybraných na daních od firem a obyvatelstva, respektive ze státního rozpočtu, než bylo původně v plánu.

Celá řada zastupitelů napříč politickým spektrem je ale rozhořčená, protože dostala přehled škrtů velmi pozdě. „Nejvíce mi vadí, že jsme podklady pro tak závažné jednání dostali až v úterý večer, tedy méně jak 48 hodin před zasedáním zastupitelstva. Původně bylo přitom avizováno, že podklady dostaneme 14 dnů předem,“ kritizuje zastupitelka Lenka Lískovcová (ČSSD).

Kvaizar: Je to opravdu překvapení

S tím souhlasí i bývalý primátor a dnešní zastupitel Svatopluk Kvaizar (SNK-ED). „Jsem tím překvapen, opravdu jsme to dostali pozdě, budu mít k tomuto návrhu celou řadu dotazů. Také mi vadí skutečnost, že vážnou záležitost neprojednala rada města,“ uvedl Kvaizar pro Deník.

Podle náměstka primátora Adolfa Beznosky (ODS) se ale nedalo nic jiného dělat. „Chtěli jsme předložit čísla vycházející z aktuální situace za celé září. Nová data jsme dostávali ještě před víkendem. Podklady proto nebylo možné poslat dříve,“ řekl Deníku Beznoska.

Zastupitelům se ovšem nelíbí i některé chystané škrty. Třeba Svatopluku Kvaizarovi vadí, že se mají převádět i položky, které původně měly být financovány některými ze dvou úvěrů od banky.

Povšík: Plýtváte a špatně hospodaříte, ukažte nám ty dvě miliardy!

Výhrady mají i další politici. „Například mi velmi vadí, že na jedné straně město seškrtá téměř 90 procent nákladů na protidrogovou prevenci, a pak podobnou sumu chce dát na rozšíření Boleslavanu. To mi přijde jako nesmyslné plýtvání,“ uvedla zastupitelka Lískovcová.

Podle ČSSD je za problémem rozpočtu špatné hospodaření vedení města a plýtvání. „My jsme předávali ODS kasu města s přebytkem. Teď má být zcela vyčerpán dokonce i rezervní fond, kde téměř nic nezbude. Proč pan primátor Nwelati teď v krizi neposkytne městu Mladá Boleslav dvě miliardy korun, které okázale v době krize sliboval automobilce Škoda?“ vzkázal na radnici zastupitel Robin Povšík (ČSSD).

Nwelati: Povšíku vraťte se zpátky do školy!

Ani primátor Raduan Nwelati (ODS) ovšem v následné reakci nešel pro ostré slovo moc daleko. „Ať se opozice a její vedení naučí počítat, tady není třeba nic vysvětlovat. Pan Povšík, ať se vrátí do školy, ta mu zjevně chybí,“ řekl Deníku Nwelati.

O pár minut později dodal, že v případě tehdejší finanční nabídky pro Škodovku hrozilo propouštění mnoha zaměstnanců. „Teď v takové krizi nejsme, radnice žádné zaměstnance nepropouští. Nehrozí nám bankrot, nemusíme hledat žádné investory. Chápu ale, že členové opozice mohou mít nějaké obavy,“ řekl Nwelati.

Opozice ovšem odmítá přijít s konkrétními kroky, kde by město mělo škrtat raději. „Pan primátor Nwelati nám nedává žádné informace, vůbec nevidíme do hospodaření města, tak nemůžeme ani nic navrhovat,“ uzavřel Povšík.

TIP: Podívejte se na návrh, který jde ve čtvrtek do zastupitelstva. Kde všude se bude nejspíš škrtat:

#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_1_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_1.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 1#
#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_2_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_2.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 2#
#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_3_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_3.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 3#
#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_4_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_4.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 4#
#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_5_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_5.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 5#
#nahled|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_6_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/4/25/kopie___zmena_rozpoctu_09_6.jpg|Změna rozpočtu města Mladá Boleslav 2009 - část 6#

Autor: Pavel Svačina

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení