Po šestadvacáté se jela mezinárodní soutěž o nejnižší spotřebu vozů značky Škoda – Škoda Economy Run 2007.

Absolutním vítězem se stala manželská posádka Otakar a Ema Hykešovi z Prahy. Se svoji Škodou Octavia Tour z roku 1997 s motorem 1,9 TDI Hykešovi zvládli trať s průměrnou rychlostí 54,4 kilometrů za hodinu se spotřebou 2,872 litrů nafty na 100 kilometrů.

V kategorii benzinových motorů se z prvenství radovala rovněž pražská posádka Marek Tribula – Jiří Matta, ti jeli se Škodou Fabia hatchback se spotřebou 3,083 litru benzinu na 100 kilometrů.

Mezi vozy s benzinovým motorem se na druhém místě umístila boleslavská posádka Jiří a Jitka Honzejkovi, ti jeli s průměrnou spotřebou 3,469 l/100 km.
Celkem se motoristické soutěž nesoucí podtitul Kolik vám bere? zúčastnilo 62 posádek. Ty čekalo 316 kilometrů, které musely absolvovat minimální průměrnou rychlostí 53,14 km/hodinu, tedy v čistém čase maximálně 357 minut.

Trasa Škoda Economy Run vedla z Kosmonos přes Všetaty, Brandýs, Čáslav na Seč. Zpět se jelo přes Jičín do areálu Servisních služeb v Kosmonosech. Trať vedla klikatými cestičkami, ale třeba i po rovné silnici z Jičína na Mladou Boleslav. Byly dlouhé sjezdy i nepříjemná stoupání. Pořadatelé opět zvolili výbornou trať, na níž musel každý ukázat své umění.

Výsledky se vyhlašovaly tradičně ve Škoda Auto Muzeu.

Pro vítěznou posádku Hykešových bylo letošní prvenství už šestým primátem. „Už by také měl vyhrát i někdo jiný. Vždyť nás musí nenávidět,“ řekl za cílem zjevně spokojený Otakar Hykeš. Jeho recept na vítězství je jasný: „Vypínat motor.“