„Přišly jsme sem s kamarádkami a dcerou, abychom se dozvěděly, zda jsme v pořádku,"svěřila se Boleslavskému deníku Jitka Knesplová před ordinací lékaře.

Letos totiž akce upozorňuje na četnost chronického onemocnění ledvin v populaci, a nese podtitul: Ledviny stárnou společně s námi.

Stejnou možnost jako paní Knesplová využily i stovky dalších lidí z Mladoboleslavska, jak potvrdila tisková mluvčí boleslavské nemocnice Kamila Hamáčková.

„Přes dvě stovky lidí si nechaly zdarma vyšetřit moč na nežádoucí přítomnost krve a bílkovin," upřesnila tisková mluvčí.

Velká část onemocnění ledvin je takzvanou civilizační chorobou na vině je tedy stres, nedostatek pohybu a špatná životospráva.

Trpí jimi zhruba každý desátý člověk v populaci, s věkem se riziko onemocnění zvyšuje. Velmi nebezpečný je i fakt, že onemocnění ledvin není poznat nemocného často velmi dlouho nic nebolí ani nemá žádné příznaky.

Jedním ze způsobů, jak v časné fázi některé choroby ledvin zjistit, je právě vyšetření moči na nežádoucí obsah krve či bílkovin.

„Ledviny jsou vlastně spousta cévních klubíček, a tak jako máme nemocné cévy z cholesterolu, z cukrovky, z vysokého krevního tlaku a můžeme dostat cévní mozkovou příhodu nebo infarkt, tak podobně jsou postižitelné i cévy v ledvinách," vysvětlil nefrolog Klaudiánovy nemocnice Martin Janeček.

I když ledviny pracují jen částečně (až 90 procent může být nefunkční), příznaky nemusejí být žádné.

Pokud se objeví, bývají to okem viditelná krev v moči, opakované bederní bolesti, otoky, dušnost či celková únava. Dalšími problémy může být také úporné svědění a nechutenství.

A jak lze onemocněním ledvin předcházet? Konkrétní recept neexistuje důležité ale je řídit se pravidly obecně platnými pro zdravý život.

„Zdravě jíst, vyvarovat se potravin, které obsahují mnoho živočišných tuků, cholesterolu a soli. To je velice podstatné a i na našich pacientech vidíme, že se jejich stav může po změně stravovacího režimu výrazně zlepšit," uvedl Janeček. Dodal, že velký význam má také sledování krevního tlaku a hladiny cukru v krvi.

Co se týče solení, je na tom podle Janečka Mladoboleslavsko velmi špatně. „Z vzorků moči našich pacientů je vidět, že lidé konzumují mezi deseti až dvaceti gramy soli na den, doporučení je pět gramů denně. Ovšem to už znamená vybírat si potraviny nejíst uzeniny, slané sýry, slané polévky…," řekl.

Doktor Janeček doporučuje lidem dbát i na správný pitný režim, který by u zdravého člověka měl být mezi dvěma až třemi litry tekutin za den.

Pokud člověku ledviny přestanou fungovat úplně, jediným možným řešením bývá pouze transplantace ledvin nebo dialýza.

A jak dopadla při vyšetření paní Knesplová? „Pan doktor mi řekl, že prý mám málo bílých krvinek. Není to naštěstí nic závažného, musím ale více pít," prozradila.