Hřbitov v Bakově nad Jizerou, je otevřen do 17 hodin, stejně jako hřbitov v Kosmonosech. O hodinu později zavírají v Mnichově Hradišti. 

K Dušičkám se ovšem pojí také několik nepříjemností, ať jsou to kolony u hřbitovů, vykradená zaparkovaná auta nebo odcizené předměty z hrobů. „Strážníci městské policie každoročně hlídkují jednak na parkovištích u hřbitovů se zaměřením na prevenci proti vykrádání vozidel. Pokud zjistí odložené věci na viditelných místech ve vozidlech, tak umísťují za stěrače vozidel upozornění,“ uvedl velitel městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Kromě toho strážníci každoročně v tomto období častěji hlídkují i na hřbitovech, ze samotných hrobů jsou nenechavci totiž schopni odcizit třeba hezčí květinu. Policisté podle Kypty s hlídkováním už začali.

Dopravní situace enormně zhoršená nebývá, na hustější provoz je ale zapotřebí být připraven. „Dopravní situace u našich hřbitovů tím, že jsou mimo centrum a mimo hlavní tahy, není nikterak vážná. U obou bakovských hřbitovů je přiměřený počet parkovacích míst a možností parkování vozidel návštěvníků,“ uvedl velitel bakovské městské policie Aleš Konývka.