Jejich autor filmový historik, scénárista, publicista a kritik Pavel Taussig včera slavnostně otevřel výstavu, věnovanou 101. výročí od narození této významné osobnosti českého filmu. Na jednotlivých snímcích můžete spatřit přípravy i natáčení filmů Vánoční sen, Krá Lávra, Baron Prášil, Vynález zkázy, Cesta do pravěku, Poklad ptačího ostrova, Pan Prokouk či Inspiration.

Právě v nich dokázal být Karel Zeman doslova filmovým kouzelníkem, který dokázal propojit fantazii s realitou dokonalým zkombinováním herců a podmanivých triků a náročné animace. „Karel Zeman slavil se svými filmy obrovské úspěchy nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. Důkazem toho je fakt, že se Cestou do pravěku zřejmě inspiroval i Steven Spielberg při tvorbě Jurského parku,“ řekl na vernisáži autor fotografií. Výstava bude ve foyer Domu kultury přístupná až do 3. června.

Přítomnost Pavla Taussiga se stala zároveň poselstvím chystaného Zlín Film Festu v Domě kultury. Letos poprvé se totiž Mladá Boleslav stává satelitním městem blížícího se Zlínského filmového festivalu.Ve dnech 2. a 3. června se tak budou moci filmoví nadšenci přijít podívat hned na několik projekcí v Domě kultury, a to zdarma. K vidění bude jak pásmo krátkých filmů, tak zbrusu nová pohádka Čertova nevěsta od oblíbeného režiséra Zdeňka Trošky.

Zlínský festival v Domě kultury

2. června – Zlín Film Fest – dětský den divadelní sál, od 8.45 a 10.15 hodin (Pásmo krátkých pohádek) vstupné zdarma

3. června – Zlín Film Fest divadelní sál, od 8.30, 10.10 a 12 hodin Čertova nevěsta (pro školy)

3. června –Zlín Film Fest - pro veřejnost divadelní sál, od 15 hodin - Čertova nevěsta (režie Z. Troška) vstupné zdarma