Město opravuje silnice a chodníky. To je jistě dobře. Utracené peníze jsou vidět. Má to ale i svou stinnou stránku. Dopravní komplikace. Uzavírky. Změny jízdních řádů a objízdné trasy. Od začátku února nás čeká další. A na dlouho. Dukelskou ulicí řidiči znovu neprojedou. 

Není to přitom dávno, kdy tato ulice po několikaměsíční uzavírce začala sloužit boleslavským motoristům. Nyní je vše znovu jinak. V části Dukelské, mezi křižovatkami s ulicemi Štefánikova a Laurinova, totiž začne od čtvrtka 1. února úplná dopravní uzavírka kvůli opravě kanalizace a vodovodního potrubí. S tím budou souviset i další dopravní opatření v přilehlých ulicích. 

Objízdná trasa povede Jičínskou a Laurinovou ulicí a uzavírka se dotkne i tras linek městské hromadné dopravy. Stavět se má do 15. května, ovšem po skončení oprav podzemních sítí zde budou pokračovat opravy povrchů komunikace a s nimi spojená dopravní omezení. V době uzavírky se řidiči nedostanou ani do Štefánikovy ulice a ani do ulice Jana Roháče z Dubé. V těchto dvou bočních ulicích bude v úseku mezi ulicemi Dukelská a Žižkova po dobu uzavírky dočasně obousměrný provoz.

V rámci stavby bude věnována pozornost bezpečnosti chodců - bezpečné lávky, zábrany, oplocení či osvětlení. Současně bude umožněn bezpečný přístup do přilehlých nemovitostí, stejně tak příjezd a přístup všem složkám integrovaného záchranného systému. Způsob, rozsah i načasování následné opravy povrchu komunikací bude upřesněn až po schválení rozpočtu města na rok 2018, který se bude projednávat 15. února.