Už po třinácté uspořádal oddíl rekreačního fotbalu TJ Sokol Benátky nad Jizerou halový turnaj v kopané. Ujít si jej jako obvykle nenechala početná skupina sportovců.

Zatímco většina lidí využila 2. svátek vánoční a volno k tomu, aby si trochu přispala, ve sportovní hale u internátu to už před osmou hodinou ranní pěkně žilo. Z širokého okolí se sem začaly sjíždět týmy amatérských fotbalistů.

K úvodnímu losu nastoupili kromě pořadatelského týmu Sokola také Tomani ze Kbele, Horto Magiko z Chotětova, Plichta ze Sedlce, KosoValy a FC Habeš z Mladé Boleslavi, Friends a HC Benátky z Benátek nad Jizerou, Tatranky z Lysé nad Labem a tým Sojovice.

Poslední jmenovaný si vysloužil zvláštní pozornost. Jeho kapitánkou byla Adéla Bíbrlová, jediná fotbalistka turnaje.

Družstva se nejprve utkala každé s každým ve dvou základních skupinách, přičemž rozhodující byl počet vyhraných zápasů, vstřelených branek a rozdíl skóre. První dva týmy z obou skupin postoupily do finálové skupiny, kde už šlo o cenné trofeje.

Letošní ročník však představil také jednu novinku. Sestavy, které se umístily na třetím místě, se utkaly o malý pohár a 5. místo.

V první skupině byl boj nejlepších týmů vyrovnaný. Se stejným bodovým součtem postupili do finále Tomani i Friends. Ve skupině druhé zvítězil mančaft Horto Magiko Chotětov. Ostudu si neuřízli ale ani pořadatelé – tým Sokol Benátky nad Jizerou postoupil z druhého místa.

Ve finálové skupině se však začínalo opět od nuly. Všechny sestavy se tak postavily na stejnou startovní čáru.

Bylo to o prsa, ale je to doma!


„Finále bylo velice vyrovnané, nebylo již o fotbalové kráse, ale jednalo se o opravdový boj na hřišti a sílu vůle, protože se během turnaje odehrálo celkem 27 utkání. To bylo vyčerpávající nejen pro hráče, ale i pro pořadatele. Je zajímavé sledovat, jak kdysi podceňovaní nováčci rok od roku postupují v umístění na turnaji výše," poznamenal organizátor turnaje Milan Novotný.

Štěstí ve finále nakonec přálo loňským šampiónům – týmu Friends. Jejich vítězství ale bylo tento rok skutečně těsné.

„Bylo to o prsa, ale je to doma," poznamenal s úlevou Jiří Wolf.

V závěsu a na druhém místě skončili Horto Magiko Chotětov, třetí místo patřilo družstvu Tomani a čtvrtý skončil Sokol Benátky nad Jizerou.
V utkání o malý pohár a páté místo v turnaji porazilo družstvo Plichta Sedlec Tatranky z Lysé nad Labem.

Na divácké tribuně se kromě právě nehrajících týmů vystřídala i řada benáteckých příznivců fotbalu z řad veřejnosti. Ti obstarali potřebné fandění.

„Letos se turnaj hrál opět tvrdě, ale podle pravidel a bez trestných karet a zranění," pochvaloval si po skončení tradiční sportovní události Milan Novotný.

Bezchybná organizace, pohodlné zázemí a skvěle vybavené občerstvení se opět postaralo o příjemnou atmosféru.

Že vás vánoční fotbalový turnaj zaujal? Pokud dáte dohromady tým, můžete se napřesrok sami přihlásit. Turnaj je otevřený veřejnosti bez omezení a v příštím roce proběhne opět 26. prosince.