Karel Buzický z Děčína si bez svého vytuněného auta nedovede prakticky život představit. Nedovede si ho představit ani bez tuningových srazů, jakým byl ten v Bělé pod Bezdězem minulý víkend. Akci poznamenalo počasí. Proto se téměř vše konalo pod velkým stanem. Pod ním jsme si také s nadšencem pro tuning Karlem Buzickým povídali.

Jak často navštěvujete tuningové srazy?
Tady ve Bělé je to druhý ročník, takže jsem tady podruhé. Jinak navštěvuji také srazy, kde o něco jde. O body o umístění a podobně. tady ve Bělé je to ale velice pohodové, odpočinkové a moc rád jsem se sem letos vrátil.

Jak dlouho se tuningu věnujete?
Aktivně se tomu věnuji dvanáct let.

Jaké máte povolání, blízké autům?
Jsem elektrikář, sám sebou předělaný na auto elektrikáře. Auta mě tedy i živý a zkrátka z profese se stal takovýto koníček. Strašný! Je to žrout času.

Kolik vás váš koníček stojí času a co na to vaše rodina?
Všechen čas co mám. Moje rodina tiše trpí. Někdy i hlasitě. Myslím, že si už ale docela zvykla. Pokud to chcete v jakémkoli odvětví někam dotáhnout, musíte tomu věnovat veškerý čas. Musíte si být jisti, že jste pro to udělali maximum. Musíte tomu dát všechno. Pokud tomu všechno nedáte, tak to budete dělat napůl, jako spoustu dalších jiných věcí v životě. Pokud by to ale zase mělo bát na nože, tak to nejde.

U vás doma je to tedy takzvaně na nože?
No někdy ano! To se pak musím docela snažit abych si partnerku získal. Občas je potřeba něco koupit.

Jezdí s vámi partnerka na srazy?
Bohužel nejezdí. To mě hodně mrzí. Ona je jak se říká, úplně mimo mísu. Auta ji nic neříkají. Auto je pro ní jen prostředek, který ji převeze z bodu A do bodu B. Dvakrát jsem ji vzal, ale nudila se. Tak jezdím raději sám ona má zase své koníčky. Jsme si alespoň vzácnější. Doufám, že mi můj koníček bude partnerka tolerovat i dál.

Jaké auto zde máte?
Je to předělaný Favorit, málokdo to pozná. Všechno, co jsem na něm dělal je moje vlastní výroba. Nic v podstatě není koupené jako originál. Začal jsem na něm pracovat v roce 1999. Ta první úprava ale neměla se současným vzhledem auta naprosto nic společného. To byly takové první pokusy. Dá se říct, že v průběhu předělávání auta došlo k takovým čtyřem evolucím, než dostalo podobu jakou nyní má. byla to piplačka, ale radostná.

Jedete občas s tuningovým autem jinam než na sraz?
Ne, na to mám auto jiné.

Prozradíte jaké?
Felicii, také červené barvy

Na tuningový sraz do Bělé pod Bezdězem dorazilo několik desítek aut a jejich pánů, a to i přes nepřízeň počasí. Zúčastnit se takového srazu může v podstatě kdokoli, musí ale dodržovat bezpečnostní pravidla. Každý návštěvník vstupem do areálu souhlasí s respektováním bezpečnostních podmínek. V případě jakéhokoliv narušení si pořadatel vyhrazuje právo narušitele z areálu vykázat.