Cestující v autobusech městské autobusové dopravy v Mladé Boleslavi se budou muset zřejmě připravit na razantní zdražení jízdného. Rada města rozhodla o zdražení jízdného pro ty, kteří platí kartou z 10 na 13,50 korun a pro ty, kteří platí hotově mincemi ze 12 na 16 korun. Na zastupitelstvu to řekl ředitel Dopravního podniku a zastupitel ODS Marek Džuvarovský.

Radní Svatopluk Kvaizar (TOP09) ale uvedl, že tato změna bude platit nejdříve od února. „Důvodem je to, že se pokusíme najít potřebné úspory jinde a zdražení jízdného by byla skutečně až poslední varianta,“ řekl Kvaizar. Podle ředitele Marka Džuvarovského se ale s cenou jízdného nehýbalo nejméně pět let. „Rostou nám přitom velmi silně vstupní náklady. Jen za naftu, která stále zdražuje, letos dáme o 700 tisíc korun proti loňsku více,“ řekl Džuvarovský.

Voda zdraží skoro o 7%, nejvíce za poslední roky

Ale nezdraží jen jízdné v autobusech na opravdu razantní zvýšení cen se chystají také mladoboleslavské Vodovody a kanalizace, a to v průmětu
o 6,9%. To je vysoko nad současnou i plánovanou inflací. Společnost bude v roce 2011 pracovat s průměrným ziskem z vodného a stočného ve výši 6,6%.

„Tento zisk slouží k zajištění dostatečné výše zdrojů k plnění závazků (splátky úvěrů a půjčky) a na získávání dalších zdrojů, které společnost použije na realizaci plánu obnovy našeho vodohospodářského majetku,“ řekl ředitel VaK Jan Sedláček.

Proč v Mladé Boleslavi tolik zdraží jízdné v autobusech? Jaké to bude mít dopady na obyvatele a co na to říkají politici? Čtě více jižve čtvrtečním Boleslavském deníku!