Vyhláška zakazuje požívání drog na veřejných prostranstvích a rovněž obsahuje zákaz žebrání na veřejných prostranstvích. Již dříve primátor Raduan Nwelati řekl, že tyto dvě věci v předchozí vyhlášce nebyly, protože vedení města bylo řečeno, že to není z právního hlediska možné. Nyní se ale povedlo vypracovat takovou verzi, kterou odsouhlasilo i ministerstvo vnitra. „Městská policie tak bude mít širší pravomoci především ve vztahu k uživatelům drog,“ zdůraznil Nwelati.

Ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta vyhlášku vítá. „Obě nové věci jsou dalšími potřebnými nástroji k udržení veřejného pořádku ve městě,“ uvedl.

Naopak opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová již před několika dny prohlásila, že vyhláška nebude problémy s drogami v ulicích města řešit. Lepší by podle ní bylo zaměřit se na mnohem důslednější a lepší prevenci.

Město v následujících dnech chce pomocí nově zřízené komise pro legislativu také prověřit všechny obecně platné vyhlášky města. „Jejich revizí pak může dojít k dalším upřesněním či úpravám tak, aby odpovídaly současné legislativě a reflektovaly aktuální situaci a potřeby Mladé Boleslavi a jejích obyvatel,“ píše se na oficiálním webu Mladé Boleslavi.