Úterní odpoledne přineslo drama, na které jeho hlavní aktérka nikdy nezapomene. Po patnácté hodině se totiž mohla utopit v řece Jizeře na Podlázkách v Mladé Boleslavi, když se zaklínila v místním jezu.

Jak zjistil Boleslavský deník, žena z Mladé Boleslavi si šla odpoledne zaplavat. Plavala směrem ke slepému rameni Jizery a všechno se zdálo v pořádku. Jenže když plavala zpátky směrem k pláži, vyhýbala se mladíkům na kajacích a příliš se přiblížila k jezu, kde doslova zuřilo velké množství vody ponedávných deštích.

Proud vcucl ženu pod jez

Silný proud ženu vcucl pod vodu a po několika sekundách ji pustil na samé hraně jezu. Šokovaná a vyčerpaná žena zmítaná silnými proudy se stačila zachytit kamene, ale zaklíněná v jezu již neměla sílu dostat se na břeh.

V 15.40 hodin si ženy všiml chlapec, který zalarmoval strážníky, kteří shodou náhod nedaleko prováděli kontrolu. „Chlapec strážníkům sdělil, že se v blízkosti pláže přímo v prostoru jezu řeky Jizery nachází zaklíněná žena,“ potvrdil mluvčí Městské policie Mladá Boleslav Ondřej Kubala. Strážníci se ihned vydali na místo.

Vzhledem k bezprostřednímu ohrožení života ženy v řece se s ní hlídka na místě pokusila navázat kontakt. To se po krátké chvíli povedlo a pokusili se ji pomoci, ale byla tolik vyčerpaná a proud tak silný, že se ven přesto dostat nemohla. Strážníci proto okamžitě přivolali prostřednictvím operačního důstojníka mladoboleslavské profesionální hasiče.

Ti se na místo dostali za pár minut.„Do doby příjezdu hasičů se strážníci snažili ženu uklidnit, aby se ve snaze o záchranu nepokoušela sama vyprostit, neboť ji hrozil pád do vodního víru,“ uvedl Kubala.

Hasiči s lany a v neoprenech

Hasiči jsou na zásah pochopitelně lépe vybaveni, a tak mohli bleskově pomoci. „Do řeky se za ženou vydali dva muži v neoprenech jištění lany,“řekl Deníku velitel zásahu hasičů. Ihned vyčerpané plavkyni nasadili plovací vestu a bezpečně ji dostali na břeh.

Během zákroku byla na místo také přivolána záchranka, která na místě ženě poskytla potřebné ošetření.

Městská policie podle jejího mluvčího pravidelně kontroluje v katastru města tok řeky Jizery, zejména pak místo v blízkosti Jezu, kde se nachází přírodní pláž, kterou využívají občané Mladé Boleslavi k rekreaci a oddychu. Plavci by si měli dát pozor na silné proudy v blízkosti jezu hlavně po vydatnějších deštích vzhledem k většímu množství vody v řece a silnějšímu víření.