Obyvatelé Mladé Boleslavi, ale i tisíce cestujících a turistů se dočkají nového vlakového hlavního nádraží. Nová budova má nabídnou moderní architekturu a zejména větší pohodlí pro cestující.

České dráhy již tuto investici zařadily do plánu investic. Rozhodnutí padlo na nedávné dozorčí radě. Deníku to po jednání řekl náměstek hejtmana Středočeského kraje odpovědný za dopravu Robin Povšík. „Chátrající budovu hlavního nádraží považujeme za ostudu města, kterou si občané Mladé Boleslavi nezaslouží. Slíbili jsme, že pro Mladou Boleslav zajistíme nádraží nové a také se tak stane,“ řekl Povšík.

Uvedl, že po jednání s generálním ředitelem Českých drah Petrem Žaludou existuje jasné vyjádření, že České dráhy nádraží postaví. To má být atraktivní hlavně pro cestující, bude řešeno moderním stylem s inspirací v evropských metropolích. Budova bude z velké části prosklená a kromě čekáren, zázemí, toalet a občerstvení se v něm má najít místo i pro výstavu uniforem a dalších předmětů spojených se železnicí.

Dráhy již připravily vizuální podobu nové budovy a rovněž vysoutěžily dodavatele architektonického projektu.