Nový šéf české dopravní policie Martin Červíček prohlásil, že už nehodlá pořádat celostátní dopravně – bezpečnostní akce Kryštof, ale že nechá pravomoce na jednotlivých útvarech v regionu, které dobře vědí, kde je takzvaně pálí bota. Policie v Mladé Boleslavi tuto změnu vítá.

„Vždy jsme rádi, když můžeme reagovat přímo na vzniklou situaci u nás v regionu, kterou v daném okamžiku v určitém místě máme,“ vysvětluje zástupce vedoucího dopravního inspektorátu policie v Mladé Boleslavi Miroslav Dědek.

Podle policistů v Mladé Boleslavi ale neexistuje jedno konkrétní místo, které by bylo nutné hlídat, protože problémy s dopravními nehodami jsou téměř všude. „K porušování pravidel provozu a dopravním nehodám dochází téměř všude. Proto se z našeho pohledu dají očekávat kontroly téměř všude,“ řekl Deníku Miroslav Dědek. Podle něho na Mladoboleslavsku dochází k nehodám nejen ve městech, ale i na okresních silnicích první, druhé i třetí třídy. Dopravní nehody jsou například v závodě automobilky Škoda. „Prakticky každý měsíc provádíme dopravně – bezpečnostní akce a další opatření i ve spolupráci s městskou policií a celníky,“ uvedl Miroslav Dědek.

Na policisty se také obracejí starostové z obecních úřadů z regionu a žádají o nejrůznější kontroly.

Problém je ale v tom, že dopravních policistů v regionu je málo. Tabulkové stavy policistů nejsou ani zdaleka naplněny. Chybí totiž téměř jedna třetina dopravních policistů, což je podle vedení dopravní policie velmi závažný problém.

„Vede to k tomu, že si někteří občané i samosprávy mohou někdy oprávněně stěžovat, že se tam policisté objevují jen sporadicky,“ dodává Miroslav Dědek.