První školní den znovu začnou jezdit autobusové spoje, které kvůli školním prázdninám nejezdily. Navíc dopravní podnik plánuje několik změn v jízdních řádek. Podle provozního náměstka Dopravního podniku v Mladé Boleslavi Jana Holuba půjde o změny na linkách 33 a 60.

„Na lince 33 bude opožděn první odpolední spoj z Autobusového stanoviště do Jemníků o 40 minut a nově vyjede až ve 12:55. Od stanice Škoda, 4. vrátnice neodbočí hned do zastávky Sídliště Na Slavoji, ale pojede nově přes stanice Dukelská, škola a Jičínská a odtud se napojí do své trasy přes stanice Rozvoj a Pírkovo sanatorium do Jemníků,“ uvedl Holub.

Původní spoj ve 12:35 vyjede z Jemníků také o 40 minut později, tedy ve 13:15 hodin. Změna byla vyžádána na základě požadavku rodičů o konci školního vyučování v 5. a 6. základní škole.

Na lince 60 do Čejetic a Dalovic budou o pět minut uspíšeny dva ranní školní spoje. Jde o spoj v 7:12 od Městského stadionu, který pojede v celé trase o pět minut dříve. Spoj v 7:35 z Dalovic vyjede prvním zářijovým dnem už v 7:30 a o pět minut dříve tak pojede v celé své trase až k Městskému stadionu. Největších změn na této lince ale dojde u víkendových spojů. Vzhledem k tomu, že obec Dalovice se nechce finančně podílet na ztrátovosti provozovaných víkendových spojů, budou všechny tyto spoje jezdit od Městského stadionu do stanice Čejetice, hřiště,“ řekl Holub.

Na ně budou navazovat okamžitě spoje zpět ze stanice Čejetice a Čejetice, Koněnova do centra Mladé Boleslavi. U těchto spojů dochází ve směru do Čejetic k úpravě jízdní doby a v jednom případě i výraznějšímu časovému posunu. Spoje z Čejetic pak jedou v dřívějších časech, cca o 11 minut dříve.