Omezení, s nímž se počítá do konce srpna, si vynutí zřizování kanalizační přípojky k novému bytovému domu. Parkování u mateřské školy i průjezd k zahrádkám zůstanou možné i nadále.

V případě uzavírky na rekonstruované křižovatce třídy Václava Klementa a ulice Boženy Němcové je nadcházející pondělí naopak termínem, kdy má omezení skončit. Původní harmonogram sice počítal s tím, že hotovo už bude, práce se ale protáhly; o několik dnů je zdržely vlivy počasí.

Rekonstrukce v této lokalitě však ještě bude pokračovat. Stavební ruch se přesune na druhou stranu Klementovy třídy: k Pezinské ulici a nájezdům na parkoviště. Práce, které zde podle předpokladů budou trvat do druhé poloviny října, si vyžádají objízdnou trasu do ulice Pezinská vedenou ulicí Husova a obslužnou komunikací za městskou knihovnou (k Purkyňově ulici).

Nová omezení začala od pondělka platit u 11. brány areálu společnosti Škoda Auto, kde si automobilka staví administrativní centrum. Přeložka vodovodního řadu si zde nyní vyžádala uzavření chodníku a cyklostezky. Aktuální to má být do konce září.