Přesně tahkle to ve čtvrtek vypadalo na silnici 1/38 mezi Bělou pod Bezdězem a Mladou Boleslaví zhruba od čtvrt na šest večer. 

Na silnici mezi odbočkou na Čistou a Hrdlořezy se čelně srazily dvě octavie.

Podle informací z místa sedmapadesátiletý řidič jedné z octavií jel od Bělé na Mladou Boleslav. Zřejmě pospíchal, a proto na plné čáře začal předjíždět.

To se mu ale zle nevyplatilo. Čelně se srazil s protijedoucím vozidlem stejné značky.

Zatímco pravděpodobného viníka nehody z místa odvážel vrtulník s těžkými zraněními do pražské nemocnice, šestatřicetiletý řidič a osmašedesátiletý spolujezdec z druhého auta skončili v péči lékařů mladoboleslavské nemocnice. Jejich zranění by ale naštěstí neměla být vážná.

"Řidiči příliš spěchají a hlavně se chovají zcela nesmyslně. Mnozí se tady snažili objíždět místo nehody po poli a nebyli schopní pochopit, že potřebujeme místo pro přistání vrtulníku. Nebylo by na škodu, kdyby používali rozum a hlavně respektovali policisty a záchranáře. Třeba příště budeme pomáhat právě jim," řekl na místě jeden z dopravních policistů.

Asi po hodině od nehody a odletu vrtulníku policisté provoz pouštěli kyvadlově. I tak se v tomto místě tvořily dlouhé kolony.