Uzavírky se týkají celého Boleslavska. Kromě rekonstrukce dálnice, která zrovna probíhá, bude omezena doprava i na jiných místech. Velkou změnu chystají Benátky nad Jizerou, uzavírce se nevyhne ani Mladá Boleslav či Dolní Krupá. Od 1. prosince 2022 probíhá stavba nového mostu u Mnichova Hradiště, kde stavbaři na začátku června dosáhli značného pokroku.

Benátky nad Jizerou čeká rozsáhlá rekonstrukce okolí prostoru Na Burze. Město se zaměří na veřejné osvětlení, parkovací plochy, chodníky i zeleň. „Naše město se stále rozvíjí, modernizuje a podmínky pro jeho obyvatele různých zájmů a potřeb se zlepšují. A důležité infrastrukturní stavby jsou pro tento vývoj zásadní nutností,“ uvedl na webu města starosta Karel Bendl. K uzavírce Pražské ulice v Benátkách nad Jizerou dojde od 1. července. Z důvodu dlouhodobé stavby je nutné sledovat značky pro objížďku.

Oprava mostu uzavře silnici III/27515 v Kolomutech od 1. července. Objížďka povede přes silnice III/27514, III/27513 a I/16.

Třídenní uzavírka proběhne v Ptácké ulici v Mladé Boleslavi v období 10. až 13. července. Dojde k opravě železničního přejezdu. Objížďka povede přes Laurinovu a Havlíčkovu ulici.

Na přelomu července a srpna dojde k úplné uzavírce na třídě T. G. Masaryka a v Jičínské ulici v úseku okružní křižovatky U Sportu až k ulici Jilemnického. Tato dopravní uzavírka na dva týdny zásadně ovlivní dopravu ve městě.

K uzavírce silnice III/27212 mezi Benátkami a Straky dojde od 19. srpna. Objízdná trasa povede přes Jiřice.

Jinde práce stále probíhají

V Bakově nad Jizerou pokračuje rekonstrukce povrchu komunikace v Družstevní ulici, která započala 17. června. Opravy jsou naplánované do poloviny září. „Po dobu stavby bude ulice Pionýrů zprůjezdněna ve směru od křižovatky s ulicí Palackého, kde je nyní umístěna značka zákaz odbočení vpravo a následně zákaz vjezdu všech vozidel,“ sdělují na webu města.

Stavební práce probíhají také na křižovatce v Jizerním Vtelnu, kde je až do konce července uzavřena silnice III/27221.

Do poloviny srpna je uzavřena silnice III/26828 v Dolní Krupé. Po dokončení uzavírky na řidiče čeká nový povrch vozovky.

V Celné ulici v Mladé Boleslavi se stále pracuje na inženýrských sítích. Jedná se o druhou etapu rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizační stoky. Práce potrvají do konce července.

Doprava je omezena také v Mnichově Hradišti, kde probíhá od 1. prosince 2022 výstavba nového mostu přes řeku Jizeru. Počátkem června zde probíhalo betonování posledního mostního pole, na který se použilo asi 250 kubíků betonu. „Co se týče aktuální objízdné komunikace mezi Mnichovým Hradištěm a Klášterem, očekává se její celoplošná oprava bezprostředně po dokončení stavby. S největší pravděpodobností na jaře příštího roku,“ uvádí na webu města.

Fotogalerie: Oprava mostu v Mnichově Hradišti

Mohlo by vás zajímat: Velký přehled koupališť na Mladoboleslavsku: vstupné i otevírací doba

Koupaliště v Mladé Boleslavi 21. června 2023. | Video: Michal Bílek