Letošní ročník závodu však bude v porovnání s předchozími ročníky, ale i dalšími podobnými závody organizovanými na našem území ojedinělý.
Vůbec poprvé v historii profesionálně pořádaných triatlonů u nás, se závodu Doksyman 2011 zúčastní čtveřice zrakově postižených sportovců.

Na start závodu TriTour (0,7 km plavání, 30 km kolo, 7 km běh) se dnes dopoledne od 11.00 hodin postaví tito zrakově postižení závodníci se svými traséry:

Ivo Budil (44) – nevidomý, profesí masér, bývalý člen reprezentace v goalballu (paralympijský sport), aktivně se věnuje cyklistice na tandemu a běžeckému lyžování.

Marek Šimíček (40) – nevidomý, bývalý paralympijský atlet.

Václav Trnka (38) – slabozraký s trubicovým viděním. Je aktivní sportovec, člen Svazu zrakově postižených sportovců, věnuje se cyklistice na tandemovém kole, běžeckému lyžování a veslování.

Lenka Zahradníková (16) – slabé zbytky zraku - světlocit. Je skvělá plavkyně, loňská mistryně republiky za dorost mezi zdravými.

Na Doksymanu budou mít závodníci možnost zdarma využít regenerace špičkovými švýcarskými elektrostimulátory. K vyzkoušení budou i přístroje pro trénink dýchacího aparátu .

Servis kol v průběhu závodů bude pro všechny závodníky také zajištěn.
Akce začne dnes a to prezentací, samotný závod potom odstartuje v jedenáct hodin.

Na slavnostní vyhlášení se můžete těšit v neděli od 18.00 hodin.