Jen si to představte. Ráno vstanete a jdete hlídat své děti, sousedy, kolegy, známé a jiné obyvatele města na cestě do škol, do práce či za zábavou. A ještě za to dostanete slušné peníze. Takovou práci teď od města dostalo několik dobrovolníků z řad občanů Mladé Boleslavi.

„V minulých dnech odstartoval ve městě projekt, jehož cílem je zajistit bezpečnost chodců v ranní a odpolední dopravní špičce hlavně při přecházení přes silnice,“ řekl novinářům primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, který tak splnil předvolební slib ODS.

Uleví se tak mnoha rodičům, kteří mají obavy pouštět děti v silné dopravě samotné do školy. Dříve tuto službu zajišťovali strážníci městské policie, ti tak ale přicházeli o pracovní dobu, kterou mohli věnovat řešení závažnějších úkolů v oblasti kriminality v Mladé Boleslavi. Dobrovolníci z řad občanů sice ještě nevystřídali strážníky v celém městě, ale to se má ještě změnit.

V úvodní etapě projektu chce vedení města ve spolupráci s městskou policií zajistit dopravní dozor na 14 frekventovaných přechodech u škol.

Mezi prvními osmi dobrovolníky, kteří začali pomáhat u přechodů, byl i devětapadesátiletý Josef Kestler. „Za prvé mám auto, a tak vím, co dokážou řidiči.

Za druhé mám vnučku a vím, co dokážou děti. A za třetí mám volno, takže jsem vyslyšel volání města, přihlásil se a řekl si, že využiji možností, které mám, a pomohu městu,“ řekl Kestler.