K 61 listnáčům podél cyklostezky z Mladé Boleslavi do Řepova přibylo ještě 15 ovocných stromů za bikeparkem v parku Štěpánka, které vysadily děti z 5. základní školy. Akci Sázíme stromky pro potomky organizoval ČSOP Klenice za technické podpory společností Compag a Městské společnosti sportovní a rekreační areály.

Sázeli i dobrovolníci

Akce spojená se sázením se uskutečnila také o týden dříve. Místo školáků ale byli v roli sázejících dobrovolníci. Přijela dokonce žena až z Prahy, která o akci slyšela v rádiu.

Z loňských Adventních trhů v parku Na Výstavišti.
Boleslav omezí vánoční osvětlení. Mimo centrum se rozsvítí až 14 dnů před Vánoci

Přátelská atmosféra provázela první listopadovou sobotu velké sázení mezi obcemi Řitonice a Domousnice, kde se sešla stovka nadšených dobrovolníků, aby vysázeli 100 ovocných stromů. „Sadařka všem předvedla, jak správně zasadit strom, upevnit ho a zabezpečit proti zvěři. Posléze se skupinky dobrovolníků pustily do práce,“ popsal začátek akce Ondřej Kořínek z ČSOP Klenice.

Mezi nimi také žena z Prahy, která přijela sázet, aby uctila památku své kamarádky. „Paní se o výsadbě dověděla z rádia. Chtěla totiž někde zasadit strom na přání své zemřelé kamarádky. Když její kamarádka ještě žila, byla vážně nemocná a probírala s ní poslední věci člověka. Zaznělo i to, že nechce, aby jí kupovala květiny nebo věnce na hrob, že si přeje něco smysluplného, třeba, aby za ni někde zasadila strom. A to se podařilo právě u nás,“ vylíčila příběh jedné ze sázejících členka ČSOP Klenice Pavla Bartková.