Velkou rekonstrukci má za sebou dobrovická nádražní budova. Opravou prošel nejen interiér nádraží, ale také jeho fasáda. A právě výrazná žlutá budova je nyní vidět na kilometry daleko. Celá akce přišla na miliony korun. Ke generální opravě došlo na popud města Dobrovice.

„Během rekonstrukce zde došlo jednak k výměně oken a zhotovení nové fasády,“ řekl Deníku Tomáš Chládek, vrchní přednosta železniční stanice v Mladé Boleslavi. Tím ale rozsáhlá rekonstrukce neskončila. Pracovníci Českých drah, trávící v budově nádraží svoji službu, se navíc dočkali zbrusu nového sociálního zařízení. „Dříve to tady fungovalo tak, že venku byl ekologický záchod. Přispěli jsme tedy finančními prostředky naší stanice na obnovu sociálního zařízení. S tím samozřemě souvisela i výstavba septiku,“ přiblížil výstavbu nového sociálního zázemí Tomáš Chládek. Na budově byla zároveň vyměněna také všechna okna.

Oprava přišla na téměř 3 miliony korun. Na realizaci se finančně podílelo rovněž město Dobrovice. Železniční stanice v Mladé Boleslavi přispěla na vybudování sociálního zařízení v nádraží částkou dvě stě tisíc korun.

Nemalou finanční částkou přispělo město Dobrovice. „Když jsme akci rozjížděli, byla představa na opravy nádraží v rozsahu jednoho milionu korun. Tehdy jsme přislíbili 250 tisíc korun a právě to byl impuls k tomu, aby se celá akce rozběhla,“ uvedl starosta Dobrovice Josef Hrobník. Částka byla nakonec mnohem větší, a to proto, že i rozsah prací byl větší. „Jsme ale velice rádi, že je nádraží opravené,“ dodal starosta Dobrovice Hrobník.

V současné době pracuje ve stanici 16 zaměstnanců, kteří se podílejí na dopravním provozu. Železniční stanice Dobrovice je i dnes, především s ohledem na nákladní dopravu, značně frekventovaná. Mezi nejvýznamnější přepravce patří společnosti Cukrovary TTD, Agro a Zena.