Před čtyřmi lety se stala dobrovickou starostkou Jana Bímová (TOP 09) a přerušila tak dlouholeté úřadování Josefa Hrobníka (ČSSD). Po čtyřech letech se však reprezentativní funkce vrací do rukou ČSSD, která se umístila na druhém místě těsně za ANO 2011. Starostou Dobrovice se stane Tomáš Sedláček (ČSSD).

Jednání, o jejichž průběhu jsme informovali minulý týden a která probíhala mezi ANO 2011 a ČSSD, skončila tak, jak se dalo očekávat obě strany dospěly ke vzájemné shodě. Nedojde-li na nějakou neočekávanou eventualitu, se dvěma třetinami zastupitelstva by měly snadno prosadit dohodnutá jména.

Starostou se stane Tomáš Sedláček, místostarostou vedoucí dobrovického obvodního oddělení Policie ČR Václav Volf (ANO 2011) a v radě města vedle nich dále zasedne ředitel Agrofarmy Týnec Martin Verner (ANO 2011), logistik Tomáš Líman (ANO 2011) a ředitel dobrovického cukrovaru a lihovaru Oldřich Reinbergr (ČSSD).

Lídr vítězného ANO 2011 Martin Verner po zahájení jednání avizoval, že on do úřadu starosty nekandiduje. Hodlá setrvat na své pracovní pozici. Úřad radního může pohodlně vykonávat vedle ní.

Znamená to, že se Sedláček rozloučí se základní školou, kde pracuje jako zástupce ředitelky a učitel?

„Bohužel budu muset skončit. S touto možností jsme dopředu počítali, proto jsou změny připravené. Zažádám o dlouhodobé uvolnění," konstatoval Sedláček, který je vedle svých profesních povinností také jádrem ochotnického divadelního souboru Dobrovít.

Ustavující zasedání zastupitelstva, na kterém dojde na složení slibu zastupitelů, volbu starosty, místostarosty, členů rady a obsazení komisí a výborů, je naplánované na pondělí 10. listopadu.

Boleslavský deník vám z jednání přinese podrobnou reportáž. Slavnostní jednání je však veřejné a občané jsou zváni.