Organizátoři program letošního leteckého dne doslova napěchovali celoodpolední program nejen leteckými lahůdkami. Vše odstartoval přelet a show JAS 39 Gripen, jejich burácení bylo slyšet v širokém okolí města automobilů. Návštěvníci akce s úžasem hleděli, co vojenští piloti se svými stroji ve vzduchu dokážou. Bavili se nejen lidé na letišti, ale stovky dalších, kteří pozorovali oblohu dalekohledy kdekoli poBoleslavi, ale i v dalších okolních obcích. Přelety nakonec viděli i návštěvníci oslav Bedřicha Smetany v Jabkenicích.

Organizátorům se podařilo do Mladé Boleslavi přivézt zajímavé stroje a dokonalou leteckou show. Diváci tak mohli obdivovat historické originály i repliky a především výborné letecké schopnosti pilotů a vrcholovou akrobacií. Výkřiky úžasu a němé pozorování se často rychle střídaly – mohly za to například dokonalé skupinové akrobatické kousky z dílny The Red Bull pod vedením Radky Máchové nebo sólového pilota The Red Bull air race Martina Šonky.

Organizátoři si v letošním roce programem připomněli 100. výročí vypuknutí 1. světové války a vzdali poctu pilotům bojujících na všech frontách 2. světové války. A právě stroje a uniformy z těchto období bylo možno vidět během několika bojových scének, které s přesností profesionálů doplňovaly zvukové efekty a výbuchy. Nezbytnou součástí programu byl samozřejmě důmyslně promyšlený a poučný komentář z úst Robina Panuše. Žádné sobotní akci se nevyhnuly kapky deště a nejinak tomu bylo i při této akci. Nicméně ten se nijak negativně na návštěvnosti neprojevil.

V Mladé Boleslavi se v sobotu konaly i Městské slavnosti. Na obou akcích se podíleli strážníci městské policie, kteří na akcích dohlíželi na pořádek. "Opatření na městských slavnostech začalo pro strážníky již v brzkých ranních hodinách, kdy museli řešit pět špatně zaparkovaných vozidel v místech konání slavností. Dále pomohli při zajíždění autovláčku na Staroměstské náměstí, usměrňovali dopravu a asistovali při ukončení ohňostrojem této celodenní akce," vyjmenoval ředitel městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta. 

Při takto velkých akcích se stává mnohé. Naštěstí všechno dobře dopadlo. "Krom nalezení ztraceného dítěte na leteckém dni a jeho navrácení otci, převzetí ztraceného pejska a také jeho navrácení majitelům a uschování klíčů, které nepozorný řidič ponechal v zámku vozidla a opětovné vrácení do rukou majitele, proběhly obě akce ze strany městské policie bez nutnosti zákroku," uvedl Kypta.