O tom, že jsou dny stávajícího ředitele Luďka Kramáře v Klaudiánově nemocnici sečteny, nebylo pochyb už ve chvíli, kdy byl oznámen výsledek říjnových krajských voleb.

Přestože za jeho čtyřletého působení ve funkci doznala nemocnice největšího stavebního boomu v historii a získala i ocenění za finanční zdraví pro rok 2015, politická vůle je neúprosná.

V pondělí bylo jmenováno nové představenstvo Klaudiánovy nemocnice, do něhož se po osmi letech vrátili dva bývalí ředitelé tohoto zařízení. Boleslavský primátor Raduan Nwelati a Ladislav Řípa, aktuálně právník města, a s nimi do představenstva přibyl ještě náměstek primátora Jiří Bouška.

Prvním krokem pak bylo včerejší Kramářovo odvolání. „Vedením nemocnice byl pověřen Ladislav Řípa, který by současného ředitele měl vystřídat dnes," okomentoval to Raduan Nwelati pro Deník. Řípovým úkolem bude podle Nwelatiho především stabilizování personálu a ekonomické situace nemocnice a zlepšení zdravotní péče.

Klaudiánova nemocnice skutečně uzavře hospodaření roku 2016 se ztrátou, což nepopřel ani odcházející ředitel Kramář: „Ačkoliv nemocnice letos skončí v záporných číslech, předávám ji v dobrém stavu. Věřím, že dosaženou kvalitu, rozsah a bezpečnost péče o pacienty si nemocnice udrží," řekl k tomu.

Spolu s Luďkem Kramářem se rozhodla skončit i dlouholetá tisková mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.