Železniční přejezd u Olympie z Mladé Boleslavi do Řepova čeká první týden v srpnu úplná dopravní uzavírka. Investorem opravy je Správa železniční dopravní cesty a uzavírka potrvá od 1. srpna 8 hodin ráno do 5. srpna 18 hodin odpoledne.

Pro zmírnění dopravních problémů jsou práce nasměrovány do období celozávodní dovolené Škodovky a školních prázdnin. Stanoveno bylo několik objízdných tras, o kterých byli informováni zejména všichni dopravci, jichž se výluka týká.

„Je na nich, jakou objízdnou trasu zvolí, a měli by také informovat své cestující. To se týká i vlakové dopravy, která bude po určitou dobu vyloučena,“ řekl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Josef Macoun.

Plánovaná uzavírka bude mít vliv na všechny motoristy na této trase, ale také na městskou hromadnou dopravu. „Linky 30 a 31 budou zrušeny, zavedeme náhradní dopravu na jedné společné lince X30. Autobusy budou uzavírku objíždět přes Kosmonosy, Horní a Dolní Stakory, Valy a Plazy,“ uvedl provozní náměstek Dopravního podniku MB Jan Holub. „Kvůli délce a časové náročnosti objízdné trasy nebude možné garantovat přestupnost mezi jednotlivými linkami a linkou X30. Pro cestování do Řepova a blízkého okolí pojede rychlejší a častější linka B. Na objízdné trase očekáváme silnější provoz,“ dodal.