Kulturní komise totiž přišla s nápadem na vyhlášení fotografické soutěže pro amatérské fotografy. „Všechny fotky, které nám dojdou, umístíme na stránky města. Lidé si pak sami budou moci hlasováním zvolit fotografie, které se jim nejvíc líbí, a vítězné snímky pak ozdobí kalendář města na příští rok," vysvětlila předsedkyně kulturní komise a zastupitelka Bělé Petra Kuldová.

Snímek, který posbírá nejvíc bodů od hlasujících a bude se líbit i porotě, složené z fotografů, bude mít tu čest ozdobit titulní stranu bělského kalendáře, udělena bude i cena veřejnosti. Samozřejmostí jsou i ceny pro první tři nejlepší fotky, všechny snímky, které porotou zaujmou, vynesou svým autorům tričko s logem města.

Bělá celý rok

„Téma soutěže jsou bělské památky, kategorie jsou čtyři dle ročních období, jaro léto podzim zima. Vzhledem k aktuálnímu ročnímu období budou muset soutěžící sáhnout pro fotografie i do šuplíku. Samozřejmě ale není nutné mít fotky ze všech období, lidé prostě mohou poslat takový snímek, který se jim líbí nejvíc," říká Kuldová. Maximální počet zaslaných snímků je ale omezen počtem čtyř.

Kdo by měl zájem se soutěže zúčastnit, může své fotografie posílat až do 15. září na adresu kass@mkzbela.cz, případně lze využít i poštovní adresu Městská kulturní zařízení, Bělá pod Bezdězem, Masarykovo náměstí 140, 29421.

„Abychom byli opravdu spravedliví, bude veškeré fotografie shromažďovat Simona Grosová, která bude jako jediná vědět,kdo je jejich autorem," přidává podrobnosti Petra Kuldová.

A dodává, že do kalendáře může přispět opravdu kdokoliv, tedy nejen samotní Běláci, kteří ve městě bydlí, ale prostě i ti fotografové, kteří mají Bělou z nějakého důvodu rádi.

Nejlepší snímky se pak objeví nejen v kalendáři, ale jejich autory čeká také slavnostní vernisáž.

„Ze zaslaných fotografií bude po skončení soutěže uspořádána výstava, a to v rámci vyhlášení soutěže se slavnostní vernisáží," upřesňuje předsedkyně kulturní komise.

Každá fotografie musí být opatřena názvem, který je zcela v režii jejího autora. Měly by být v elektronické podobě ve formátu jpeg a fotograf musí počítat s tím, že pro tisk je nutná vyšší kvalita snímku. Důležité také je aby nebyly agenturně blokovány.