Od pondělí 5. října posílí Dopravní podnik Mladá Boleslav dopravu na autobusové lince číslo 33. Deníku to řekl provozní náměstek dopravního podniku Jan Holub. „Linka bude v provozu nově také v době školních prázdnin a celozávodní dovolené Škoda Auto. Stále ale bude mít charakter doplňkové dopravy k regionálním linkám, které tudy projíždí dále na Dobrovici,“ uvedl Holub. Podle jeho slov jsou nově zavedeny jak dopolední, tak i odpolední a večerní spoje.

„Navíc dva z dopoledních spojů pojedou od lokality Autobusového stanoviště na třídě Václava Klementa až k Městskému stadionu, jde o spoje v 8.06 a 9.36 z Jemníků. Zároveň dopravní podnik vypracoval pro obyvatele této městské části tzv. souhrnný jízdní řád všech linek, které přes Jemníky projíždí. "Jde o linky městské a regionální dopravy, kdy se tímto cestujícím zvyšuje orien-tace mezi jednotlivými projíždějícími spoji ve společném jízdním řádu. Tento souhrnný jízdní řád bude k dispozici také na zastávkových označnících stanice Jemníky, zároveň zde bude k odebrání také leták s no-vým jízdním řádem," uvedl Holub.

Dopravní podnik podle provozního náměstka Jana Holuba bere tento jízdní řád jako kompromis mezi požadavky občanů, svými provozními možnostmi a souběhu jednotlivých druhů dopravní obslužnosti, kdy v některých časech dochází k sjíždění městských a regionálních autobusů. Zároveň ale apeluje již několikátým rokem na nutnost výstavby autobusové otočky, která dopravu do těchto míst značně pro řidiče společnosti i tvorbu jízdního řádu komplikuje.